475

سنجش زودپز درونی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

احساسات انباشه می شوند اگر احساس خشم، حسادت یا اضطراب را مدیریت و تخلیه نکنید پس از آنکه این احساسات به یک میزان مشخص برسند درست ماند یک زودپز سوت خواهید کشید.

سنجش زودپز درونی

در طول روز گاهگاه درنگ کنید و ببینید حالتان چگونه است. بدن را مرتب با هوشیاری نسبت به حس های فیزیکی نظیر چانه ای فشرده، شانه های منقبض، دست های مشت کرده یا تنفس کوتاه زیر نظر داشته باشید. این حس ها نتیجه ی انباشته شدن واکنش های شیمیایی بدن برای آماده کردنتان جهت ستیز گریز یا توقف می باشند.

یک روش مفید برای آزاد کردن بخشی از فشارها، روش شیر آب درونی است:

تصور کنید که در یک مکان آرام نشسته اید.

ببینید این کار چه احساسی دارد. ناگهان یک نفر به سرعت وارد می شود و می گوید آشپزخانه ی شما آتش گرفته است. بدن شما فورا آماده ی حرکت می شود. در آننزدیکی یک شیر آب قرار دارد و شما تصمیم دارید که آب روی آتش بریزید. بر شیر آب مسلط هستید ببینید شیر آب را چه اندازه باید باز کنید تا یک سطل را پر از آب کرده و آتش را خاموش کنید. به احتمال زیاد شیر آب را تا آخر باز می کنید.

تصور کنید که شما هم شیری احساسی دارید که نسبت به احساساتتان واکنش نشان می دهد.
احساس شدیدی را که اخیرا داشته اید به یاد آورید. احتمالا شیر تا آخر باز بوده است. اکنون تصور کنید که قدرت کنترل این جریان را دارید. خودتان را ببینید و احساس کنید که قادر به کاهش جریان شیر تا میزان مناسبی هستید. هم چنین می توانید با دست نشان دهید که در حال پیچاندن شیر هستید. ببینید چه حسی در بدن و ذهنتان ایجاد می شود.

از این روش شیر درونی برای کاهش واکنش های احساسی تان در وضعیت های واقعی استفاده کنید. دقت کنید که بر اوضاع مسلط هستید.

درباره احساساتتان قضاوت نکنید: به خود بگویید که آنها فقط وجود دارند و درباره ی موضوعی که برایتان نتیجه ای ندارد هشدار می دهند. همچنان که از میزان فشار احساسی تان آگاه تر می شوید بر چگونگی ابراز احساساتتان مسلط می شوید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.