590

سن آغاز بیماری آلزایمر

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بیماری آلزایمر معمولا بعد از ۴۵ سالگی شروع می شود. برخلاف تصور خیلی ها این بیماری با نقایص شناختی متعدد و نه فقط مشکلاتی در حافظه مشخص می شود.

سن آغاز بیماری آلزایمر

یک دوره زوال تدریجی وجود دارد که تباهی ذهنی آهسته را شامل می شود. در برخی موارد یک بیماری جسمانی یا رویداد زندگی دیگر نقطه عطف است اما اغلب قربانیان بیماری آلزایمر تقریبا به طور نامحسوسی وارد حالت زوال عقل می شوند از این رو مشخص کردن دقیق تاریخ شروع این بیماری غیر ممکن است.

تصویر بالینی، بسته به ماهیت و میزان تباهی مغز، شخصیت پیش از بیماری فرد وجود عوامل استرس زای خاص و میزان حمایت محیطی ممکن است از فردی به فرد دیگر بسیار تفاوت داشته باشد.

بیماری آلزایمر اغلب با کناره گیری تدریجی فرد از پرداختن فعال به زندگی شروع می شود. فعالیت های اجتماعی و تمایلات محدود می شوند هوشیاری ذهنی و سازگارپذیری کاهش می یابند و تحمل افکار جدید و تغییرات در امور روزمره کاهش می یابند. معمولا افکار و فعالیت ها خودمدار و بچگانه می شوند و فرد دلمشغول فعالیت های جسمانی خوردن، هضم کردن و دفع کردن می شود.

هنگامی که این تغییرات شدیدتر می شوند نشانه های دیگر مانند حافظه معیوب برای رویدادهای جدید، گفتار تهی (که در آن دستور زبان و نحو سالم می مانند اما بیان های مبهم و ظاهرا بی معنی جایگزین گفتگوی بامعنی می شوند برای مثال این روز قشنگی است اما ممکن است باران ببارد) درهم برهمی، قضاوت معیوب، بی قراری، و دوره های سردرگمی پدیدار می شوند.

این تصویر بالینی تا مراحل نهایی که بیمار به سطح نباتی تنزل می یابد به هیچ وجه یکدست نیست.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.