438

علت سردرد همیشه دلیل بر وجود تومور مغزی نیست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تقریبا کلیه افرادی که مبتلا به سردرد می شوند بلافاصله درباره انکام وجود تومور مغزی و یا ناخوشی خیلی جدی دیگر نگران می شوند.

علت سردرد همیشه دلیل بر وجود تومور مغزی نیست

گزارشات مستند حاکی از آنست که فقط ۲ درصد از سردردها ممکن است توجه پزشک را به چنین بیماریها معطوف دارد.آمار نشانگر آنست که تاکنون فقط ۱/۰ تا ۵/۰ درصد بیماران مبتلا به سردرد به طور واقعی تومور مغزی داشته اند پس بدون دلیل نیست که به شما می گویند: علت سردرد شما وجود تومور مغزی نیست.

یک بیمار مبتلا به تومور مغزی به جز سردرد، علائم کلینیکی بیشتری از جمله سرگیجه، تهوع، توام با استفراغ، تار بودن دید، فلج و گاهی تغییر در شخصیت دارند. با توجه به علائم فوق چنانچه شما سردرد دارید از پزشک خود بخواهید تا درباره احتمالات وجود تومور مغزی آزمایشات لازم را بلافاصله و بدون فوت وقت انجام دهد.

مطمئنا آزمایشات اولیه نشان خواهد داد که نگرانی شما بی مورد است اما برای رفع هر گونه ابهامی آزمایش سی تی اسکن ضروری است.

ممکن است رادیولوژی از جمجمه انجام گیرد ولی وجود تومور مغز را با آن نمی توان تایید کرد. معالجه تومورهای مغزی بستگی کاکل به نوع تومور دارد و ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد. باید توجه داشت که درکلینیک های سردرد با بروز علائم سردرد از احتمال وجود تومور مغزی غافل نیستند و انجام آزمایش سی تی اسکن را ضروری می دانند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.