292

فعالیت، ورزش و لذت را وارد زندگی روزمره خود کنید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

هنگامی که برنامه ی ورزشی خود را طراحی می کنید نکات زیر را در نظر بگیرید:

فعالیت، ورزش و لذت را وارد زندگی روزمره خود کنید

انواع ورزش هایی که ترجیح می دهید. شما می دانید در گذشته از چه ورزش هایی لذت برده اید و کدام یک مورد علاقه تان نبوده است. تمرکز بر فعالیت هایی کهاز آن لذت می برید به این معنی است که بیشتر به آن رژیم ورزشی پایبند خواهید بود و به یاد داشته باشید که ورزش می تواند فراتر از ورزش های رایج و فعالیت های جسمانی باشد.

بسیاری از افراد در مدرسه مجبور به انجام مسابقات ورزشی ای می شدند که از آن لذت نمی بردند. در نتیجه آنها ورزش را رها کرده اند اگر چه ممکن است ابتدا در برابر آن مقاومت کنید اما به خود یادآوری کنید که در موقعیت جدیدی هستید و می توانید انتخاب کنید تا از این تجربیات تازه لذت ببرید.

نوع و میزان ورزشی که برای زندگی پر مشغله ی شما واقع بینانه است. ورزشی را انتخاب کنید که بتوانید آن را به راحتی انجام دهید در غیر این صورت ممکن است به دنبال راه هایی برای فرار از آن بروید. فهرستی از روزش هایی که می توان آنها را در فعالیت های روزانه گنجاند تهیه کنید و اهدافی واقع بینانه مشخص کنید.

به یاد داشته باشید لازم نیست ساعت ها به انجام فعالیت شدید بپردازید تنها ۳۰ دقیقه پیاده روی می تواند تغییر به وجود آورد.

نوع و میزان ورزشی که می تواند بیشترین تغییر را در وضعیت شما ایجاد کند. تحقیقات نشان داده است که ورزش ایروبیک به مدت ۳۰ دقیقه در هر جلسه و سه بار در هفته همان اندازه موثر است که دارو برای درمان افسردگی متوسط اثربخش است.

امروزه در دستورات پزشکی ورزش کردن برای افرادی که از بیماریهایی مانند پارکینسون و هم چنین جراحات رنج می برند تجویز می شود. با پزشک خود مشورت کنید و او نیز احتمالا شما را به یک فیزیولوژیست ارجاع می دهد

شما به راحتی و به اشکال متنوع می توانید فعالیت، ورزش و لذت را وارد زندگی روزمره ی خود کنید:

روز خود را با یک قطعه موسیقی نشاط آور و مورد علاقه تان آغاز کنید. کشش، جنبش و حرکات موزون را به همراه موسیقی انجام دهید تا بدن خود را به حرکت وادارید. بر بالا بردن انرژی آزاد سازی تنش ها و شکستن الگوهای فیزیکی و احساسی عادتی تمرکز کنید.

از پله های خانه استفاده کنید و رژیم بالا و پایین رفتن از پله را برنامه ریزی کنید. یک پا را جلو ببرید یک پله بالا بروید و سپس برگردید. بعد از ۵۰ بار انجام این حرکت پای خود را عوض کنید. آهنگ و سرعت حرکت بار ورزش را تنظیم می کند.

در صورت امکان پله ها را تا طبقه ی آخر طی کنید.

خستگی را پس بزنید و با انجام یک فعالیت جدید در هر ماه سعی کنید ماجراجو باشید. آیا تا به حال به فکر قایق رانی، غواصی و کاراته افتاده اید؟

در یک کلاس نام نویسی کنید. کلاس های یوگا، هنرهای رزمی و یا ایروبیک روش فوق العاده ای برای آشنایی با افراد جدید و در عین حال ورزش می باشد.

به یک باشگاه ورزشی مانند تنیس، فوتبال و یا گلف ملحق شوید تا بتوانید فعالیت ورزشی را با روحیه ی گروهی و روحیه ی کار جمعی ترکیب کنید. به همراه خانواده تان به کوهنوردی بروید و یا کودکان خود را پیاده تا مدرسه برسانید.

ورزش همه چیز نیست، اگر طبق برنامه ریزی ورزش نکردید روز بعد آن را ادامه دهید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.