1022

قند مغز چیست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گلوکز،  شکلی از قند، منبع اصلی انرژی برای هر سلول در بدن است. … علاوه بر این، هیپوگلیسمی، از عوارض شایع دیابت ناشی از سطوح پایین گلوکز در خون،  است کخ می تواند به از دست دادن انرژی برای کارکرد مغز منجر شود و با شناخت ارتباط مستیقی دارد.

ایسکمی مغز چیست؟

ایسکمی  یک بیماری است که  که  در آن  جریان خون  به مغز برای پاسخگویی به تقاضای سوخت و ساز بدن  به اندازه کافی وجود ندارد. این امر منجر به اکسیژن محدود و یا هیپوکسی مغزی و منجر به مرگ بافت مغز، سکته مغزی، یا سکته مغزی ایسکمیک منجر می شود.

ایا آسیب به سلول های مغزی همیشه ثابت است؟

هنگامی که کلمات “آسیب مغزی”می شنوید  چیزی که بسیار ترسناک است – به معنای نابودی و یا انحطاط سلول های مغز می شود. برای بسیاری از مردم، این  تصاویر از معلولیت جسمی یا روانی دائمی است. اما همیشه چنین نیست؛ در بسیاری از موارد، مغز می تواند دوباره مشکلاتش برطرف شود و مثل سابق کارها را انجام دهد.

شایع ترین بیماری های عصبی چیست؟

در این مقاله ما وضعیت فعلی اپیدمیولوژی ژنتیک از رایج ترین بیماری های عصبی: این بیماری، بیماری پارکینسون،  زوال عقل بدن، فراموشی پیشانی گیجگاهی، اسکلروزیس آمیوتروفیک جانبی، بیماری هانتینگتون، و بیماری های پریونی.

علائم و نشانه های اختلال عصبی چیست؟

نشانه های فیزیکی  مشکلات عصبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

فلج کامل یا ناقص.
ضعف عضلانی.
از دست دادن نسبی یا کامل احساس.
تشنج.
مشکل  خواندن و نوشتن.
توانایی های ضعیف شناختی.
درد غیر قابل توضیح.
کاهش هوشیاری

مغز  همزمان با بالا رفتن سن کوچک میشود کوچک شدن مغز به طور مستقیم با مرگ زودرس در ارتباط است. علل کوچک شدن مغز  علائم پیری، از جملهبیماری های قلبی عروقی، چاقی، دیابت، و حتی عادات خواب ضعیف و پریشانی است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.