609

مزایای مصرف بادام هندی خام

|
0 دیدگاه

از مزایای مصرف بادام هندی برای بدنتان چه میزان اطلاع دارید این دانه روغنی چه ویژگی هایی برای بدنمان دربر دارد.

مزایای مصرف بادام هندی خام

اگر می خواهید سیستم ایمنی بدنتان تقویت شود بهتر است بادام هندی بیشتری میل کنیدبادام هندی آهن زیادی دارد و می تواند در رشد سلول های سالم را در بدنمان افزایش دهد ناگفته نماند بادام هندی از میزان روی و مس قابل توجهی برخوردار است .

بادام هندی خام، یکی از مغزهای سرشار از آهن است و بدن همه ما برای تولید هِم به آهن نیاز دارد. هِم، یکی از اجزای فعال هموگلوبین است که وجودش برای اکسیژن‌رسانی ضروری محسوب می‌شود. به‌علاوه، دریافت آهن به‌اندازه کافی از طریق رژیم غذایی، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌سازد و به سلول‌های سفید خون کمک می‌کند تا عوامل بیماری را سریع‌تر از بین ببرند.

هر وعده ۳۰ گرمی از بادام هندی خام، ۱.۸۷ میلی‌گرم از آهن برای بدن فراهم می‌کند که معادل است با ۱۱ درصد از نیاز روزانه بدن زنان و ۲۳ درصد از نیاز روزانه مردان به این ماده مغذی مهم. اضافه کردن بادام هندی خام به رژیم غذایی، میزان مِس و روی (زینک) دریافتی را هم افزایش می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های مهم زینک، این است که صدها پروتئین را در بدن انسان‌ها فعال می‌کند، از جمله پروتئین‌های مورد نیاز برای رشد سلول‌های سالم و تقویت سیستم ایمنی بدن. هر وعده ۳۰ گرمی از بادام هندی خام حاوی ۱.۶۲ میلی‌گرم از زینک است که ۲۰ درصد از نیاز روزانه بدن زنان و ۱۵ درصد از نیاز روزانه بدن مردان به این ماده مغذی مهم را تامین می‌کند.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.