619

استفاده از کلیۀ مصنوعی و پایان دیالیز در اواخر این دهه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

میلیون‌ها نفر از بیماری‌های کلیوی رنج می‌برند و حال چشم امید این بیماران به دستگاه جدیدی است که می‌تواند همچون یک کلیه در بدن کار کند و نیاز بیماران کلیوی به دیالیز را برطرف کند.

استفاده از کلیۀ مصنوعی و پایان دیالیز در اواخر این دهه

به گزارش سلامتی، این دستگاه که اندازه‌ی یک مشت است، در آمریکا ساخته شده و قرار است یک سری آزمایشات بر روی آن صورت گیرد تا از امنیت آن برای بیماران مطمئن شوند.

این کلیه‌ی مصنوعی احتمالا در اواخر همین دهه وارد بازار می‌شود. ساخت این دستگاه بدان معناست که بیماران کلیوی نیازمند به دیالیز، دیگر لازم نیست ساعت‌ها بر روی تخت بیمارستان دراز بکشند و با کاشت این کلیه‌ی مصنوعی عملکرد کلیه‌ی واقعی را خواهند داشت.

“دکتر شوو روی”، از مخترعان دستگاه و محقق دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو می‌گوید: این دستگاه ساخته شده در آمریکا، قبل از آنکه توسط FDA تائید شود، لازم است تحت یک سری آزمایشات قرار گیرد تا در مورد امنیت و کارآمدی آن بر روی بیماران مطمئن شویم. دکتر روی می‌گوید این دستگاه می‌تواند در شکم جایگذاری شده و با نیرو گرفتن از قلب توان تصفیه‌ی خون و عمکردهای دیگر کلیه را دارد.

“دکتر روی” در یک سخنرانی در گردهمایی سالیانه‌ی خیریه‌ی تنکر در مورد این دستگاه و چگونگی توسعه یافتن آن صحبت کرد. او می‌گوید هر سال نزدیک ۲۵۰۰ نفر در هند از بیماری‌های کلیوی فوت می‌کنند. دیابت و فشار بالا دو علت اصلی هستند که منجر به مرگ عده‌ی بسیار می‌شوند.

تا پیش از این متخصصان سلامت اعلام کرده بودند که تعداد افرادی که بیماری‌های کلیوی رنج میبرند در ۱۵ سال گذشته در هند دو برابر شده‌اند و امروزه از هر هزار شهروند هندی ۱۷ نفر به نحوی به بیماری‌های کلیوی مبتلا هستند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.