1878

درمان زخم دیابتی با اوزون تراپی

|
2 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 اوزون درمانی, (Ozone therapy) ، جزو پزشکی جایگزین محسوب می شوند و در این روش درمانی برای بهبودی و درمانی بعضی از بیماری ها گاز یا مایع یا محلول ازون دار را از طریق خوراکی, تزریقی, پوستی وارد بدن بیمار می کنند.

درمان زخم دیابتی با اوزون تراپی

در سال ۱۸۵۶ یعنی ۱۶ سال پس از کشف ازون اولین بار از این گاز برای ضدعفونی کردن اتاق عمل و وسایل جراحی استفاده شد

در پایان قرن ۱۹ میلادی کشورهای اورپایی برای گندزدایی ( از بین بردن باکتری و ویروس )آب آشامیدنی از ازون استفاده کردند. در سال ۱۸۹۲ مجله لانست مقاله ای را در مورد استفاده از اون برای درمان سل منتشر کرد. همچنین گاز ازون در جنگ جهانی اول برای ضد عفونی کردن زخم استفاده شد.

معمولا از این روش برای درمان بیماری های سرطان، ایدز، اسکلروز چندگانه (MS)استفاده می شود با این وجود تعدادی از موسسات علمی معتبر این روش را موثر نمیدانند و به صورتی که انجمن سرطان آمریکا اعلام کرده است که شواهدی بر استفاده از ازون برای درمان بیماری ها نیافته است.

و سازمان غذا و داروی آمریکا هم گاز ازون را گازی سمی می داند که اثرات درمانی آن هنوز اثبات نشده است و دلیل آن برای این مدعا این است که برای از بین بردن میکروب و باکتری با این گاز باید از دوزی بالاتر از تحمل انسان و حیوان استفاده شود.

از سال ۱۹۸۵ ، بیشتر از پانزده کشور مجوز استفاده از ازن تراپی را صادر کرده اند و از بین هزاران بیماری که معالجهٔ موفقی داشته اند تعدادی از موسسات معتقدند که حتی یک مرگ یا واکنش جدی به اوزون گزارش نشده است.ولی جدیدا ۵ مورد مرگ در اثر ازون تراپی گزارش شده است.

ازون تراپی دارای ویژگی باکتری کشی، قارچ کشی و بازدارندگی رشد ویروسیاست و مولکول اوزون به عنوان ضدعفونی کنندهٔ زخم ها و معالجهٔ بیماری های باکتریایی و قارچی استفاده می شود

اوزون باعث تحریک جریان خون میشود و با افزایش اکسیژن در سلولها باعث افزایش انرژی آنها میشود. اوزون درپراکسید ترکیب میشود و باعث تحریک جریان خون میشود و درنتیجه سلولها مواد مورد نیازخود را دریافت میکنند و بازسازی و ترمیم میشوند. جریان خون ودر سلولها بهبود میابد و بافت ها شروع به بهبودی میکنند.

روش های متداول درمان با ازون

معمولاً برای وارد کردن ازون به بدن از روش‌های متنوعی استفاده می‌شود که در زیر تعدادی از آنها ذکر می‌گردد.
دریافت ۵۰ تا ۱۰۰ میلی لیتر از خون بیمار و تزریق ازون به آن و باز تزریق خون به خود بیمار که این کار خون را از باکتری‌ها و بیماری‌های عفونی ناشی از میکوپلاسما عاری می‌سازد.
وارد کردم مستقیم اوزون به جریان خون از راه تزریق وریدی است در مورد این روش تردیدهایی وجود دارد و احتمال آمبولی گازی را پیش‌بینی می‌کنند که طرفداران این روش آن را نقض می‌کنند و این روش را درست و مفید می دانند
وارد کردن جریان گاز ازون به کولون از راه مقعد یا واژن است معمولاً ازون درمانی به روش تزریق مقعدی یا واژنی به مدت ۳۰ ثانیه، یک تا سه بار در روز در هفتهٔ اول انجام می‌شود، از راه لولهٔ بسیار باریکی که وارد حفرهٔ مورد نظر می‌شود، بیش از نیم لیتر ازون خالص به صورت مرطوب وارد می‌گردد این گاز سپس از دیوارهای روده جذب جریان خواهد شد. این فرایند بدون درد بوده و موجب تقویت نیروی حیایتی و احاساس نشاط و سرزندگی می‌گردد که ناشی از اکسیژنه شدن و اغذیه خون است

تزریق گاز اوزون در گوش است

اوزونه کردن آب و نوشاندن آن به بیمار است که در درمان بیماری‌های لثه، زخم‌های دهان، برفک دهان، زخم‌ها، سرماخوردگیها و آنفولانزا و بیماریهای ویروسی کمک می‌کند. نوشیدن آب ازون دار همچنین سطح کلی اکسیژن بدن را افزایش داده و موجب تسریع فرایندهای بهبود می‌شود.
جذب ازون از طریق پوست است که دوش ازون نامیده می‌شود و استفاده از بخار اوزونه نیز در سراسر دنیا توسط متخصصین زیبایی، متخصصین ستون فقرات، ماساژ درمان‌ها و سایر متخصصین و پزشکان صورت می‌گیرد
استفاده از روغن زیتون اوزون‌دار شده‌است. می‌توان یک قاشق چای خوری روغن زیتون اوزونه را یک یا دو بر در روز مصرف کرد تا بدن مقدار دایم و یکنواختی از ازون را دریافت کند.
اوزون در درمان بیماری‌های زیر ممکن است موثر باشد و تاثیر مثبت بگذارد:
– بیماری‌های قلبی و عروقی، عروق مغز، تصلب شرایین به طور عمومی، و هایپرکلسترومی و بازگردانی سرعت گردش خون به حالت عادی و درد آنژین صدری را تسکین می‌دهد و عملکرد و جریان خون مغز را بهبود می‌بخشد.
– تاثیر در درمان تومورهای سرطانی، لنفوم و سرطان خون ممکن است بدون استفاده از جراحی، تابش یا شیمی درمانی
– اشکال گوناگون روماتئید و آرتروز
– آلرژی‌ها
– بهبود مولتیپل اسکلروزیس، و سایر بیماریهای عصبی، بهتر شدن فقدان عملکرد مغز در بیماری آلزایمر و کهولت و بیماری پارکینسون
– استفاده خارجی در معالجهٔ جوش، سوختگی، زخمهای پا، زخمهای باز، اگزما، قارچ و دیگر مشکلات پوستی
– دمیدن ازن از مقعد، برای کولیت، پروستات، آنال فیشر، کاندیدیاسیس، دمیدن واژینال – اوزون بسیار موثر در کاندید یاسیس و سایر عفونت‌های قارچی، تریکامیوناسیس و سایر فرم‌های واژینیت موثر می‌باشد.
– دمیدن در مثانه بسیار موثر در بهبود التهاب مثانه، فیستول مثانه و سرطان مثانه
روند درمان ایدز، هرپس، هپاتیت مونوکلئوز و سیروز کبدی
– گاهی برای دوپینگ ورزشی از روش‌های اوزن‌تراپی استفاده می‌شود

درمان زخم دیابتی با ازون

زخم های دیابتی اغلب در پی خراشیدگی های ساده ، خون مردگی و بریدگی پیش می آیند و مانند زخم بستر بدلیل وجود عفونت در زخم اغلب به سختی درمان شده و همواره باید با ترکیبی از روشهای مختلف تحت درمان قرار گیرند. ارگانیسم های درون زخم در مقابل این گونه عوامل درمانگر مقاومت نموده و عملا پاتوژن ها در مقابل این درمان ها به تکثیر و وخیم تر کردن شرایط ادامه می دهند .

ازن درمانی موضعی ، اگر بصورت متوالی بکار گرفته شود ، می تواند فرصتی برای غیر فعال سازی اکثر پاتوژن های آسیب رسان را ایجاد کند . به این ترتیب چرخه شدید و خطرناک عفونت متوقف شده و این روند به بهبود و التیام زخم دیابتی می انجامد . علاوه بر این تحریک جریان خون موجب پدیدار شدن کمک های غذایی و ایمنی شناختی ضروری به جهت بهبود زخم دیابتی می گردد .

اکسیژن مولکولی است پایدار که خودبخود تجزیه نمی گردد اما چنانچه در مجاورت انرژی قرار گیرد شکسته و به دو اتم اکسیژن تقسیم می گردد که همان گاز اکسیژن فعال یا نوزاد اکسیژن می باشد و چون اتم اکسیژن به تنهایی در طبیعت هویت و تعریفی ندارد.

سریعاً با آلودگی های اطراف خود پیوند نموده و آنها را اکسید و از بین می برد و در مجاورت عملکرد پالایش و ضدعفونی قوی، اتم های اکسیژن با یکدیگر نیز پیوند نموده و مجدداً به اکسیژن تبدیل می شوند. و چنانچه تجمع خروجی اکسیژن فعال را بر روی زخم ایجاد نمائیم علاوه بر ضدعفونی زخم، افزایش اکسیژن نیز باعث ترمیم بافت و حتی رگ زایی نیز می گردد.

نگهداری گاز اکسیژن فعال بصورت تزریق در کپسول گاز و حمل و نقل آن مقدور نمی باشد اما می تواند با تزریق آن در روغن زیتون، کنجد و آفتاب گردان به دلیل خاصیت طبی هر دوی آنها جلوی واکنش و فعل و انفعالات پیوندی اکسیژن فعال را گرفت و آن را در دمای زیر صفر درجه مومیایی نمود و بصورت کرم حاوی اکسیژن فعال جهت درمان استفاده نمود.

که خوشبختانه تعدادی از پزشکان داخل نیز از آن استفاده می نمایند. در این روش زخم بیمار را داخل آب قرار داده و یا به وسیله کیسه هایی مناسب پوشانده و با تزریق گاز اکسیژن فعال به طور مرطوب به داخل آن کار ترمیم و ضدعفونی زخم را به نحوه فوق العاده ای انجام می دهند.

و پس از هر مرحله اکسیژن تراپی سطح زخم را به وسیله کرم های حاوی اکسیژن فعال پوشانده تا علاوه بر ترمیم زخم باعث ریزش بافت های مرده و عفونی زخم بطور خشک شده گردد و در این مرحله زخم مسیر بهبود خود را به سمت زخم با ظاهر قرمز طی می کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
3 پسندیده شده

از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: خدیجه یگانه

بزای درمان زخم پای مادرم میخوام از اوزون تراپی استفاده کنم لطفا کمکم کنید

  توسط: salam_adminn

  ازون تراپی و درمان دیابت
  دیابت بیماری پیچیده ایی است که اختلالات عروقی را در بسیاری از بخش های بدن مانند شبکیه چشم ، کلیه ، اعصاب و اختلالات مربوط به متابولیسم کربوهیدراتها نشان می دهد . از مواردی که مشکلات گردش خون بر دیابت دارد ، بافت هایی مانند پوست که حاوی رگ های خونی هستند به خطر افتاده و برای جراحات و عفونت های احتمالی مستعد تر میشوند و در نتیجه زخم های دیابتی در قسمت های مختلف از جمله پاها بوجود می آیند.زخم های دیابت اغلب در پی خراشیدگی های ساده ، خون مردگی و بریدگی پیش می آیند . مانند زخم بستر که به سختی درمان شده و همواره باید با پماد ها و کرم های موضعی تحت درمان قرار گیرند ، که به تنهایی کارآمدی کمی در این خصوص دارند . این ارگانیسم ها در مقابل این گونه عوامل درمانگر مقاومت نموده و عملا پاتوژن ها در مقابل این درمان ها به تکثیر و وخیم تر کردن شرایط ادامه می دهند .ازن درمانی موضعی ، اگر بصورت متوالی بکار گرفته شود ، می تواند فرصتی برای غیر فعال سازی اکثر پاتوژن های آسیب رسان را ایجاد نماید . به این ترتیب چرخه شدید و خطرناک عفونت متوقف شده و این روند به بهبود و التیام زخم دیابتی می انجامد . علاوه بر این تحریک جریان خون موجب پدیدار شدن کمک های غذایی و ایمنی شناختی ضروری به جهت بهبود زخم دیابتی می گردد . تصلب شرائین شرایطی است که بواسطه ضخیم شدگی و سفت شدن مجراهای شریانی در بدن نمود می یابد. در این شرایط انعطاف پذیری طبیعی رگهای خونی به خطر افتاده و همین امر موجب اختلال در خون رسانی در بسیاری از بخش های اندامی می شود .در مواردی که سیستم گردش خون آسیب دیده باشد اختلالات پوستی پیشروی می کنند . این اختلالات شامل تغییرات تروفیکی می شوند که مستعد برای جراحت بوده و نهایتاً به ایجاد زخم می انجامد . مانند زخم های دیابتی که این شرایط اغلب موجب عفونت های بیماری زا چندگانه میگردند.ازن طبی دارای توانایی بسیار بالا در از بین بردن قارچ ها,باکتری ها ، و ویروس ها می باشد و از این رو برای ضد عفونی کردن زخم ها بهمین ترتیب برای درمان بیماریهای ناشی از عوامل عفونی بکار برده می شود.
  از تواناییازندر تحریک گردش خون برای درمان اختلالات گردش خون و ارتقاء در بازسازی اعضای مختلف بدن استفاده می گردد . هنگامیکه مقادیر بسیار ناچیز اوزون به بدن اعمال می گردد سیستم مقاومتی بدن تحریک می گردد بدین ضورت که اوزون سیستم ایمنی بدن را باز فعال می کند. در پاسخ به این فعال سازی ، سیستم ایمنی مولکول های خاص بنام سیتوکین را که نقض پیام رسان دارند تولید می کند ( از جمله انیترفرون ها و انیترلوکین ها). این پیام رسان ها به نوعی سایر سلول های سیستم ایمنی را آگاه ساخته و آبشاری از تغییرات مثبت را در سراسر سیستم ایمنی براه انداخته که منجر به مقاومت در برابر بیماریها و بهبود کاملتر آنها می شود . این بدین معنی است که استفاده از اوزون طبی برای فعال سازی سیستم نایمنی افرادی که دچار کاهش یا اختلال عملکرد سیستم ایمنی بدن هستند بسیار مفید است.
  طی روش هموتراپی ماژور که حجم معینی از خون خود بیمار در معرض مقادیر بسیار کم اوزون یا بهتر بگوییم اکسیژن فعال قرار داده می شود ، سیستم آنتی اکسیدانی بدن فعال شده و منجر به از بین رفتن رادیکال ها می گردد. بهمین ترتیب میتوان درک نمود که چرا اوزون برای درمان بیماریهای التهابی مزمن سودمند است. کاربردهای اوزون تراپی بطور خلاصه عبارتند از :
  – درمان اختلالات گردش خون محیطی
  – درمان بیماریهای ویروسی مانند هپاتیت
  – بالابردن شرایط سلامت عمومی و مقاومت بدن و افزایش انرژی و کند کردن روپذیری
  – بالابردن کیفیت ساختاری و عملکرد سلولهای خونی و اکسیژن رسانی بیشتر به بافت ها که موجب ارتقاء توانایی فیزیکی فرد می گردد.
  – درمان زخم های عفونی و مزمن که بهبود نمی یابند.
  – بیماریهای التهابی روده (کولیت)
  – سوختگی ها ، عفونت های پوستی ، عفونت های قارچی مقاوم
  – درمان بسیار موثر آکنه
  – کمک به بازسازی و جوانسازی پوست
  – درمان بسیار موثر انواع دردهای مفصلی، عضلانی، کمردرد، آسیت های تاندونی و … که در این مورد درمان بسیار موثر آرتروز زانو رد طی چند جلسه با نتایج بسیار چشمگیر قابل توجه است.
  مرکز تخصصی دیابت آریان

  پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدامی با پزشک ایشان و متخصص اوزون تراپی مشورت کنید .با پزشک ایشان در این مورد صحبت کنید در صورت اجازه پزشک اقدام شود .با تشکر

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.