524

سیگار از هر ۳ نفر، ۲ نفر را به کام مرگ می کشد!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بر اساس مطالعه ای ۴ ساله روی بیش از ۲۰۰,۰۰۰ مرد و زن، دو سوم سیگاری ها در خطر مرگ هستند. این مطالعه که مرگ ۱۰ سال پیش از موعد برای سیگاری ها را تخمین می زند، در BMC Medicine انتشار یافته است.

سیگار از هر ۳ نفر، ۲ نفر را به کام مرگ می کشد!

به گزارش سلامتی امیلی بنکز (Emily Banks) از دانشگاه ملی استرالیا گفت: « تاکنون می دانستیم که سیگار کشیدن خطرناک است، اما به تازگی شواهد مستقیم و مستقلی جهت اثبات یافته های بین المللی موجود بدست آورده ایم.» پیش ازین محققان تصور می کردند که تنها نیمی از سیگاری ها در اثر بیماریهای مرتبط با استعمال سیگار – همچون سرطان، بیماریهای قلبی و تنفسی – از بین می روند.

اما مطالعات جدید U.K. women، British doctors و American Cancer Society این آمار را تا %۶۷ بالا برده است.

تیم پژوهشی با بررسی پاسخنامه ها و سوابق بستری ۲۰۴,۹۵۳ نفر طی سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ – که %۷٫۷ آنها سیگاری و %۳۴٫۱ آنها ترک کرده بودند – به ۵۵۹۳ مورد مرگ در سال ۲۰۱۲ رسید.

همچنین ریسک ۳ برابری مرگ پیش از موعد در سیگاری ها مشاهده شده است، به علاوه محققان دریافتند که کشیدن ۱۰ سیگار در روز، احتمال مرگ را ۲ برابر و کشیدن یک بسته در روز این احتمال را ۴ تا ۵ برابر بیشتر می کند. خبر خوب اینکه احتمال مرگ با مدت زمان ترک سیگار تناسب معکوس دارد؛ بطوریکه احتمال مرگ افرادی که پیش از ۴۵ سالگی سیگار را ترک می کنند، چیزی نزدیک به غیر سیگاری هاست.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.