1749

ماه‌های خطرناک دوران بارداری

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اولین چیزی که فکر بانوان پس از باردار شدن را به خود مشغول می‌کند، سلامت فرزند درون شکمشان و خطرناکترین ماه‌های دوران بارداری است.

ماه‌های خطرناک دوران بارداری

باردار شدن یک اتفاق فوق‌العاده طبیعی است، اما مراحلی در این مهم وجود دارند که ممکن است برای شما و فرزندتان مخاطره‌آمیز باشند.

دوره جنینی:

در این دوره، جنین در حال رشد بسیار به ترکیبات شیمیایی، سمی و تغییرات محیطی حساس است. تاثیرات مضر مصرف داروها توسط مادر، کمبود ویتامین‌ها و دمای غیر طبیعی بدن مادر می‌تواند باعث نقص هنگام تولد ‌شود. در این دوره، ناهنجاری‌ها و مشکلات ژنتیکی در جنین در حال رشد، خود را نمایان می‌کنند و بیشتر این نقائص ژنتیکی به سقط جنین غیر عمدی منجر می‌شوند.

سقط جنین غیر عمدی بر اثر مشکلات ژنتیکی جنین تقریباً غیر قابل پیشگیری است. با این حال تغذیه مناسب مادر و عدم استفاده از داروها از آسیب به اعضای بدن و نقص جنین حین تولد و یا سقط جنین پیشگیری می‌کند.

زایمان:

پس از پایان رشد و توسعه اندام، بیشتر زمان باقیمانده بارداری تقریباً بدون خطر است. زایمان آخرین چالش پیش روی مادر و همچنین نوزاد است. مشکلات فیزیکی و بدنی که باعث مانع شدن زایمان طبیعی نوزاد در موعد مقرر می‌شوند عبارتند از اندازه کوچک لگن در مادر یا بزرگ بودن اندازه سر نوزاد.

هر کدام از این مشکلات می‌توانند باعث زایمان ناموفق شده و یا منجر به زایمان به صورت غیر طبیعی یا سزارین شوند.

موقعیت غیر طبیعی نوزاد در هنگام زایمان نیز ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود. به فرض مثال اگر نوزاد از پا به دنیا بیاید، مشکلاتی از قبیل کند شدن روند زایمان یا افزایش خطر پیچش بند ناف به دور گردن و خفگی را به همراه دارد. نظارت دقیق حین پروسه زایمان می‌تواند باعث اطمینان خاطر از زایمان بدون مشکل شود؛

همچنین در موارد دشوارتر، متخصص زنان و زایمان ممکن است دستور به عمل جراحی سزارین برای زایمان بدهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.