677

هشدار سگ‌ها به بیماران دیابتی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

سلامتی به نقل از مجله اینترنتی فوت وفن :سگ‌هایی که برای کمک به افراد دیابتی تربیت شده‌اند می‌توانند از روی بازدم انسان کاهش سطح قند خون را تشخیص دهند.

هشدار سگ‌ها به بیماران دیابتی

این سگ‌ها آموزش دیده‌اند که با انجام کارهایی مانند پنجه کشیدن، زوزه کشیدن یا لمس کردن صاحب خود را متوجه وضعیت موجود بکنند. این علایم هشدار دهنده باعث می‌شود فرد دیابتی میزان قند خون خود را با دستگاه چک کند و قبل از اینکه دچار بیهوشی شود، برای بالابردن قند خون، غذا مصرف کند.

این سگ‌ها می‌توانند یک کیف کوچک حاوی مواد غذایی قندی، اطلاعات درباره بیماری فرد و شماره تلفن‌های ضروری برای تماس و اطلاع دادن به اطرافیان بیماررا همراه خود داشته باشند و این مسیله زمانی که فرد دیابتی دچار افت قند خون شده وهوشیاری خود را از دست داده است می‌تواند مفید و کمک کننده باشد.

سگ‌ها قدرت بویایی فوق‌العاده‌ای دارند و با آموزش و صرف وقت می‌توان آن‌ها را برای کمک به افراد دیابتی تربیت کرد. زمانی که میزان قند خون کاهش پیدا می‌کند، موادی در خون ترشح می‌شود که باعث بوی خاصی در بازدم می‌شود و این مسئله در هنگام افت قند خون در انسان‌های سالم نیز اتفاق می‌افتد.

یک فرد دیابتی یا اطرافیان او به‌خوبی می‌دانند که وجود چنین سگ‌های هشداردهنده‌ای تا چه حد می‌تواند برای یک فرد دیابتی اطمینان‌بخش و کمک‌کننده باشد. نحوه تربیت این سگ‌ها همانند تربیت سگ‌های زنده‌یاب و امداد‌رسان با تکیه بر قوه بویایی و هوش و ذکاوت حیوان انجام می‌پذیرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.