551

خطر زوال عقل براثرفشارخون

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

میانسالانی که به علت افت فشار موقت در هنگام برخاستن دچار سرگیجه می‌شوند، با خطر زوال عقل در دو دهه بعدی زندگی‌شان روبه‌رو هستند.

خطر مرگ از ذهن Bratherfsharkhoun

 نتایج جدیدترین تحقیقات نشان داده است، بین سرگیجه ناشی از افت فشار در دوران میانسالی و خطر زوال عقل در دوران کهنسالی ارتباط مستقیم وجود دارد.بر اساس پژوهش های انجام شده، میانسالانی که به علت افت فشار موقت در هنگام برخاستن دچار سرگیجه می شوند، با خطر زوال عقل در دو دهه بعدی زندگی شان روبه رو هستند.

به گفته محققان دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، تکرار دفعات فشار خون پایین ناگهانی می تواند به دلیل کاهش جریان خون به مغز صدمات بلندمدتی به جا گذارد.

پژوهشگران برای دستیابی به نتایج دقیق تر، حدود ۱۲ هزار نفر را که در میانگین سنی ۵۴ بودند، ۲۰ سال تحت نظر قرار دادند و در این مدت مشخص شد، افرادی که در طول این ۲۰ سال با افت فشار ناگهانی مواجه بودند، ۴۰ درصد بیش از دیگران مستعد زوال عقل هستند و همه این ها در اثر کاهش جریان خون به مغز در پی افت فشار خون است که صدمات زیادی به مغز وارد می کند.

تحقیقات همچنین نشان داد، این افراد ۱۵ درصد در معرض ریسک بالای زوال شناختی قرار دارند.

آندرا رولینگز، سرپرست تیم تحقیق در گروه اپیدمیولوژی در دانشکده بلومبرگ می گوید: «تحقیقات برای درک این مسئله که آیا فشار خون پایین خود نشانه یک بیماری مهم دیگری است یا اینکه افت ناگهانی فشار خون به تنهایی موجب بروز زوال عقل می شود، ادامه دارد و نتیجه بررسی ها در مجله پزشکی منتشر می شود».

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.