265

خواص آویشن برای تقویت اعصاب

|
0 دیدگاه

آویشن از جمله گیاهانی است که دارای خواص فراوان است که ما در این مطلب از سایت سلامتی به خواص آن پرداخته ایم که امیدواریم با درست کردن دمنوش آویشن اعصاب و روانی آرام تر از همیشه داشته باشید.

خواص آویشن برای تقویت اعصاب

محمدجواد اسلامی پور، متخصص طب سنتی، در رابطه با خواص درمانی گیاه آویشن اظهار داشت: این گیاه در درمان بسیاری از بیماری های مختلف مؤثر بوده و به طور کلی سه نوع آویشن شیراز، کوهی و کاکوتی وجود دارد.

وی افزود: آویشن مقوی معده و اعصاب است و به علت عطر و طعم مطبوعی که داشته یک داروی اشتها و هاضم غذا نیز محسوب می شود؛ همچنین این گیاه یک داروی ضدتشنج بوده و خاصیت آنتی اسپاسمودیک دارد.

متخصص طب سنتی ادامه داد: آویشن میکروب روده ها را نابود کرده و در درمان نفخ معده و ورم روده ها بسیار مؤثر است. همچنین گردش خون را تحریک و جریان آن را منظم می کند.به گفته اسلامی پور آویشن هوش و قوه ادراک را زیاد کرده و در درمان بیماری های ریوی، برونشیت، آسم، سیاه سرفهمؤثر است.

متخصص طب سنتی با بیان اینکه آویشن به علت تیمول موجود در آن یک ضدعفونی و ضدانگل قوی محسوب شده و انواع کرم های روده از قبیل تیرکوسفال آلکسیتوم و اکسیور را می کشد. همچنین شستن سر با جوشانده غلیظ آویشن موجب جلوگیری از ریزش موی سر و تقویت پیازهای آن می شود و اگر این کار استمرار یابد سبب رویش مو نیز می شود برای این کار بهتر است ۱۰ گرم آویشن را در صد گرم آب جوشانده، صاف کرد و به کار برد.

وی اضافه کرد: آویشن ضدباکتری و داروی ضدعفونی کننده قوی به شمار می رود لذا برای درمان بیماری های میکروبی وعفونت های داخل بدن جوشانده یا دم کرده آن تجویز می شود.اسلامی پور تأکید کرد: خوردن آویشن با انجیر در درمان آسم و سرفه مؤثر بوده و اگر با آب کرفس مصرف شود سنگ شکن و ادرارآور است.

متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه مصرف آویشن با پنیر تازه به صورت روزانه جهت چاق شدن افرادی که لاغر هستند مفید است، خاطرنشان کرد: جویدن برگ آویشن نیز برای تقویت چشم نافع است.

همچنین مصرف دم کرده آویشن با پونه یا نعنا در درمان سرماخوردگی و عفونت های ریوی توصیه می شود البته لازم است هر ۸ ساعت یک لیوان از این دم کرده مصرف شود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.