497

چرا نظر دیگران در مورد ما اینقدر برایمان مهم است ؟!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کمتر انسانی دیده می‌شود که خودش را دوست نداشته باشد و می‌توان گفت این یک حس ذاتی و فطری می‌باشد.

چرا نظر دیگران در مورد ما اینقدر برایمان مهم است ؟!

مارکوس اورلیوس از فیلسوفان بزرگ رومی در تاملات شخصی‌اش آورده است که : « همه ما خودمان را دوست داریم اما بیشتر مراقب نظر افراد درمورد خودمان هستیم. ما تنها یک انسان عاقل هستیم که به دست خداوند خلق شده ایم و فقط خداوند است که افکار پنهان و تصورات ما را می‌خواند ولی انسان به جای ارزش نهادن بر افراد بر افکار آنها اهمیت می‌دهد»

درواقع این خصلت آدمی است که نمی‌تواند خودش را بیشتر از نظریه دیگران دوست بدارد.

دیگران یا خود

انسان به عنوان یک موجود زنده، بقا اولویت شماره یک برایش به شمار می‌رود.سخاوت و فداکاری و حتی توجه به دیگران نیز از رفتارهایی است که هر انسان با هر خصلتی می‌تواند انجام دهد.همه انسان‌ها تمایل به توجه دیگر انسانها دارند و اینکه آیا دیگران یا آن شخص مرا دوست دارد؟

این سوالی است که بیشتر افراد برای یک یا چند بار از خود می‌پرسند.افراد در هر نوع وضعیت حتی اگر نظر دیگران را هم بدانند، نیازمند توجه دیگران نسبت به خودشان هستند.نمی توانیم بگوییم که هر شخص می‌تواند بدون توجه به حضور و زندگی اطرافیانش زندگی می‌کند.

اعتماد به خود

برای شما هم پیش آمده که نظر یک گروه یا جمعی کاملا مخالف ایده خودتان باشد.اگر همه افرادی که می‌شناسید بگویند یک فیلم بد است شما سعی می‌کنید خودتان را متقاعد کنید که آن فیلم بد است.در صورتی که آن فیلم در نظر شما خوب می‌آید ولی نظر دیگران به شما غالب شده مدام فکر می‌کنید که ” من اشتباه می‌کنم”

به طور غریزی اعتماد به نفس شما پایین می‌آید نظر دیگران دربرابر نظر خودتان ایستادگی می‌کند.شما یک فرد بالغ و عاقل هستید شاید مقاومت در برابر نظریه خودتان تنها یک مقاومت بی نتیجه باشد.اجازه ندهید اعتماد شما نسبت به علایق و سلایق شخصی اتان تبدیل به یک پیروی کورکورانه شود.

اهمیت به شخص خود

شاید آنچه را که شما دوست می‌دارید در دنیا یا حداقل دنیای دیگران زیاد حائز اهمیت نباشد.شاید خواسته و سلیقه شما در دید دیگر انسان‌ها مهم و بزرگ نباشد.اما با خود و ذات خود مهربان و دلسوز باشید و اجازه ندهید علاقمندی‌های شما تبدیل به چهار چوبی از علایق دیگران شود.

هر آنچه را که در ذهن و دل خود پرورش می‌دهید پیگیری کنید و اجازه ندهید دیگر انسانها برای شما مسیر تفکر تعیین کنند.هر چند که نظر دیگران هم در مواقعی حائز اهمیت است اما ابتدا هر شخص به خود باید احترام بگذار تا بتواند به دیگران اهمیت بدهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.