355

استفاده از تتوی طبی برای تغییر رنگ پوست‌های سوخته

|
0 دیدگاه

جای سوختگی معمولا یا فرورفته یا برجسته است یا پوست ناحیه دچار تغییر رنگ شده و سفید یا تیره‌تر از پوست اطراف آن می‌شود.

استفاده از تتوی طبی برای تغییر رنگ پوست‌های سوخته

در صورتی که سوختگی تنها با تغییر رنگ پوست همراه باشد می‌توان از میکروپیگمنتیشن برای درمان آن استفاده کرد.

دکتر محمد گلشنی، دبیر انجمن متخصصان پوست و موی ایران در گفت و گویی با خبرنگار پایگاه خبری «روزگاران» در توضیح این مطلب گفت: «این روش درواقع نوعی تتوی طبی است که در آن پزشک متبحر به کمک دستگاه سعی می‌کند بدون انتقال میکروب رنگی شبیه به رنگ پوست اطراف ناحیه اسکار را در ناحیه‌ای که دچار سفیدی یا تیرگی بیشتر پوست شده ایجاد کند».

این متخصص پوست و مو اذعان داشت: «در افرادی که پوست تیره دارند این روش به مراتب سخت‌تر است و بعد از آنکه فرد تحت این عمل قرار گرفت نیز باید مراقب نور آفتاب باشد زیرا با تابش نور خورشید بر پوست احتمال تیره شدن سایر نواحی پوست و دو رنگ شدن ناحیه‌ای که تحت میکروپیگمنتیشن قرار گرفته، وجود دارد.

گلشنی به بیماران توصیه کرد ۲-۳ ماه بعد از بهبود سوختگی برای میکروپیگمنتیشن مراجعه کنند و منتظر گذر زمان و بهبود احتمالی نمانند گرچه با گذر سال ها از سوختگی باز هم میکروپیگمنتیشن همچنان اثر مثبت دارد».

در رابطه با میکروپیگمنتیشن باید اضافه کنیم که رنگ این تتو مقاوم است و ۳-۵ سال دوام خواهد داشت.اما برای انجام آن نباید به هر فردی مراجعه کرد. نکته مهم تبحر و تجربه پزشک است تا بتواند رنگ تتو را تا جای ممکن به رنگ پوست فرد نزدیک کند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.