367

برای سالم ماندن، این وسایل و مواد را دور بیندازید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اغلب اوقات درباره رعایت مسائل بهداشتی و نقش تغذیه در سلامتی بحث می کنیم ، اما خیلی وقت ها این نکته نادیده گرفته می شود که باید برخی مواد و ابزارها ، به منظور بهبود و ارتقاء سطح سلامت بدن دور ریخته شوند.

برای سالم ماندن، این وسایل و مواد را دور بیندازید

۱-مسواک های آلوده و کثیف

کارشناسان توصیه می کنند مسواک هایتان را هر دو یا سه ماه یک بار تعویض کنید. اگر این کار را انجام ندهید، مو های مسواک تان ممکن است ساییده یا فرسوده شده و به درستی پلاک ها، رسوبات و میکروب ها را خارج نکنند و سبب پوسیدگی دندان و بیماری لثه شوند.

۲-بالش ها با استفاده ی بیش از دو سال

اگر بالش خود را زیر میکروسکوپ بگذارید، با دیدن آنچه پشت لنز است، جا می خورید. سلول های مرده ی پوست، مایعات بدن، کنه ها، کپک ها و باکتری ها و حشره های میکروسکوپی دیگر – که می توانند سبب به خطر انداختن سلامتی و به هم ریختن خواب شوند – تنها بخشی از آلودگی های رایجی هستند که در بالا یا درون بالش ها وجود دارند. چندش آور است، نه؟

بر اساس گفته ی متخصصان شما باید بالش ها را هر ۱۸ ماه یک بار تعویض کنید. استفاده از روکش های بالش و شستن مداوم بالش ها هر سه ماه یک بار، عمر و نظافت آن ها را تا زمان تعویض شان افزایش می دهد.

۳-ظروف پلاستیکی کهنه

به سراغ ظرف هایتان بروید و هرکدام که از جنس پلاستیک سفت و محکم و دارای مهر یا برچسبی دارای عبارت  و یا عدد ۷ یا PC(پلی کربنات) بود دور بریزید. لطفا ظروف پلاستیکی پیچ و تاب خورده و یا دارای ترک را هم جزء ظروف دور ریز قرار دهید.

یادتان باشد هیچ گاه این مدل ظرف ها را در معرض حرارت قرار ندهید و بدانید که ظروف شیشه ای همیشه بهداشتی‌تر هستند.

۴-ماهی‌تابه های نچسب خراشیده

هر ماهی تابه ی نچسبی که خراشیده یا پوسته پوسته شده است را تعویض کنید. دلیلش این است که لایه ی نچسب استفاده شده در بعضی از وسایل آشپزی از مواد شیمیایی مضر ساخته شده که اگر این لایه آسیب ببیند، این مواد می توانند به غذای شما نفوذ کنند. این سموم می توانند به سلامتی آسیب بزنند – از جمله آسیب به کبد، اختلالات سیستم ایمنی و سردرد ها – و محیط زیست را نیز به خطر بیندازند.

۵-غذاهای باقیمانده به مدت طولانی

غذاهایی که بیش از سه روز در یخچال یا فریزر می مانند، باید دور ریخته شوند. باکتری خطرناکی مانند لیستریا که در سرما هم به جان این مواد غذایی می افتد در عرض یک هفته رشد کرده و سبب مشکلات زیادی مانند مننژیت، سقط جنین و حتی مرگ می شود.

۶-اسکاچ آشپزخانه

مطالعات نشان می دهد اسکاچ آشپزخانه آلوده ترین وسیله موجود در آشپزخانه ی اکثر مردم است. برخی از محققین برای پاک سازی، ماکروویو کردن اسکاچ را پیشنهاد می کنند.

برخی مواد دارای باکتریی به نام سالمونلا هستند که با چسبیدن به اسکاچ ها می توانند ایجاد بیماری های خطرناک نمایند. می توان به جای استفاده از اسفنج ها، برای تمیز کردن از لیف های خشک حمام استفاده کرد. این لیف ها آلودگی ها را بهتر پاک می کنند و زودتر پاک می شوند.

۷-تخته آشپزی پلاستیکی

خراشیدگی های روی تخته پلاستیکی محل مناسبی برای تجمع و رشد باکتری ها می باشد. بهتر است از تخته های چوبی برای آشپزی استفاده شود، زیرا چوب حاوی ماده ای به نام رزین می باشد که خود یک ضد میکروب طبیعی است، یعنی به دام افتادن باکتری در خراش ها تخته چوبی مساوی است با مرگ باکتری.

۸-لوازم آرایشی

محصولات آرایشی و بهداشتی منقضی شده ممکن است پوست را تحریک کرده و موجب آسیب و عفونت شوند، پس به محض اینکه تاریخ انقضایشان فرا رسید، آن ها را دور بیندازید. طبق یک قانون کلی شما باید ریمل و خط چشم مایع تان را بعد از سه ماه و مرطوب کننده ها (شامل ضدآفتاب) را بعد از شش ماه جایگزین کنید.

رژ لب، براق کننده، مداد خط لب و چشم، رژ گونه، سایه چشم، زیرسازی ها و عطرها می توانند تا دو سال هم دوام داشته باشند. ضمنا به تاریخ استفاده ی این محصولات که بر روی آن ها درج شده نیز توجه کنید.

۹-لنزهای تماسی آلوده

لنزها یکی از شایع ترین علل عفونت های چشمی در جهان هستند. این نکته بسیار حائز اهمیت است که هر روز و بعد از هر بار استفاده، لنز را درون محلول تازه و جدید قرار دهید. انتخاب ظروف بهداشتی و لنزهای تماسی قابل اعتماد بسیار اهمیت دارد. بهتر است هر ۳ یا ۴ ماه لنز خود را تعویض کنید.

۱۰-فیلتر کپک زده ی هوا

هواکش ها می توانند با دفع گرد و غبار و دیگر آلودگی های محیطی، جلوی بروز بسیاری از مشکلات مانند آسم را بگیرند، اما باید هوشیار باشید که به دلیل چسبیدن باکتری های هوا به این دستگاه ها ممکن است فیلترها دچار کپک زدگی شوند.

بهتر است هر از چند گاهی آن ها را چک و پاک سازی کنید. مهم ترین علامت کپک زدن این نوع دستگاه ها، استشمام بوی کپک در خانه و یا محل کار است.

۱۱-کتونی های ورزشی کهنه

کفش های کتونی باید بعد از هر ۴۸۰ تا ۶۴۰ کیلومتر دویدن دور انداخته شوند، یعنی هر دونده ی حرفه ای تقریبا هر سه ماه و هر فرد عادی هر شش ماه یک بار باید کفش های ورزشی اش را کنار بگذارد.

این کفش ها طوری تعبیه شده اند که بتوانند فشار وارد شده بر روی ماهیچه ها ، تاندون ها و استخوان را تحمل کنند. در صورت استفاده ی بیش از حد از آن ها، این خاصیت تحمل فشار از بین خواهد رفت.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.