983

رفع لکه های قهوه ای پوست به بهترین روش!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

لکه‌ها و نقطه‌های تیره‌ای که روی پوست ایجاد می‌شود معمولاً برای افراد مختلف احساس ناخوشایندی ایجاد می‌کند. کک و مک، لکه‌های بارداری و لکه‌های کبدی در نقاط مختلف روی پوست صورت، دست و گردن ایجاد می‌شوند.

رفع لکه های قهوه ای پوست به بهترین روش!

برخی افراد این لکه‌ها را بخشی از زیبایی فردی می‌دانند اما برای بسیاری وجود این لکه‌ها آزاردهنده هستند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که این لکه‌ها را ناخوشایند می‌دانید این مطلب برای شماست.

لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست به دلایل متفاوتی ایجاد می‌شوند؛قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول زمان، برخی داروها مانند مصرف استروژن و سایر هورمون‌ها و عوامل ژنتیکی – همه باعث ایجاد لکه‌های قهوه‌ای روی پوست می‌شوند.

به طور کلی، یک نقطه قهوه‌ای رنگ یک منطقه کانونی است که در آن تعداد بیشتری از سلول‌های رنگدانه (به نام «ملانوسیت») یا تعداد مولکول‌های رنگدانه‌ای بیشتری به نام «ملانین» در ملانوسیت افزایش یافته است. بیشتر لک‌ها در معرض نور آفتاب در قسمت‌هایی مثل صورت، گردن، ساعد و پشت دست‌ها ایجاد می‌شوند.

لک انواع مختلفی دارد که شامل کک‌ و مک، لنتیگو، انواع خال‌ها، لک‌های حاملگی، لک‌های ناشی از آفتاب، لک‌های ایجاد شده به دنبال ضایعات پوستی یا هر نوع التهاب پوستی، لک‌های پیری و نهایتاً سرطان‌های پوستی است. اغلب سرطان‌های پوست در ابتدا به صورت لک نمایان می‌شوند.

لک‌های پوستی به علل مختلفی ایجاد می‌شود و انواع متفاوتی دارد؛ کک و مک یکی از انواع لک‌های پوستی است و علاوه بر آن، لک‌ها ممکن است ناشی از آفتاب باشد یا به دلیل بارداری ایجاد شود و همچنین مصرف داروها و افزایش سن نیز می‌تواند عاملی برای بروز لک‌های پوستی باشد.

بنابراین شیوه درمان و برطرف کردن هر یک از این لک‌ها هم با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود.
لکه‌های کوچکی که روی پوست ایجاد می‌شود معمولاً اندازه‌ای یک تا سه میلیمتری دارند و گرد یا بیضی‌شکل هستند و به رنگ قهوه‌ای روشن و تیره در پوست ایجاد می‌شوند.
معمولاً قسمت‌هایی از پوست که بیشتر در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد مثل صورت، پشت دست‌ها، ساعد، گردن و سینه این لکه‌ها نمایان‌تر هستند.

کک و مک

خیلی‌ها کک و مک را بخشی از زیبایی چهره می‌دانند. کک و مک در هر سنی ممکن است ایجاد شود، ولی بیشتر در سنین بچگی و جوانی و در افراد با پوستی روشن بویژه اگر موهای قرمزرنگ داشته باشند، بروز پیدا می‌کند.
در فصل بهار و تابستان کک و مک بیشتر نمایان یا پررنگ‌تر می‌شود و در ماه‌های زمستان معمولاً کک و مک‌ها از بین می‌روند یا رنگ آنها روشن‌تر می‌شود.
در بروز کک‌ ومک عوامل ژنتیکی کاملاً دخیل است، ولی عوامل محیطی بویژه نور آفتاب در تشدید آن اثر دارد.

عوامل هورمونی هم در بروز آن نقش دارند، مثلا در دوره بلوغ یا در دوران بارداری کک و مک‌ها بیشتر می‌شوند، در مواردی هم استرس و تنش‌های عصبی باعث تشدید کک‌ و مک در افراد مستعد
می‌شود.

ماسک خیار و لیمو

یک خیار را رنده کمی شیر به آن اضافه کنید و چند قطره لیمو ترش هم به آن ترکیب اضافه کنید تا یک حالت خمیری داشته باشد این ماسک را روی صورتتان بزنید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را بشویید. این ترکیب هم صورت شما را جوان‌تر می‌کند و هم لکه‌ها را کم رنگ می‌کند این ترکیب را یک روز در میان استفاده کنید بعد از یک ماه نتیجه را به چشم ببینید.
شیر سرد
شیر سرد را روی پوست خود بمالید و ماساژ بدهید. اسید لاکتیک در شیر پوست را آرام می‌کند یک پنبه داخل شیر سرد بزنید و پوست خود را هر روز صبح با شیر صورتتان را ماساژ دهید یا اگر بدنتان لک شده شیر را به پوست بدنتان بزنید بعد از ۱۵ دقیقه بشویید. این کار را هر روز انجام دهید تا ببینید پوست‌تان چه تغییری می‌کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.