412

فشارخون و آب آلبالو

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققان انگلیسی می‌گویند نوشیدن آب آلبالو در مردانی که فشارخون بالا دارند باعث کارکرد بهتر عروق و کاهش خطر بیماری‌های قلبی می‌شود.

فشارخون و آب آلبالو

فشارخون بالا یکی از شایع‌ترین بیماری‌های قلبی- عروقی است.

این بیماری را نباید سرسری گرفت زیرا افزایش فشارخون احتمال ابتلا به سکته مغزی، سکته قلبی و نارسایی کلیه را افزایش می‌دهد.معمولا بعد از تشخیص به بیمار داروهای کاهنده فشارخون می‌دهند اما تحقیقات اخیر پژوهشگران انگلیسی ثابت کرده آلبالو میوه‌ای تابستانی است که می‌تواند حتی بهتر از داروها به کاهش فشارخون کمک کند.

براساس تحقیقاتی که مشروح آن در مجله آمریکایی «تغذیه کلینیکی» منتشر شده است، محققان دانشگاه نورتو مبریای آمریکا برای اثبات این ادعا ۱۵ مرد را که نشانه‌های زودهنگام افزایش فشارخون را داشتند زیرنظر گرفتند.

به نیمی از این افراد آب آلبالو و به گروه دیگر دارونما داده شد و ۳ ساعت بعد فشارخون داوطلبان را اندازه گرفتند. نتایج نشان داد پس از گذشت این مدت زمان، در افرادی که آب‌ آلبالو می‌خورند فشارخون ۷ درصد کاهش می‌یابد و تا ۳۸ درصد احتمال سکته مغزی و تا ۲۳ درصد احتمال سکته قلبی کم می‌شود.

این دقیقا تاثیری است که داروهای ضدفشارخون دارند اما آب آلبالو ماده طبیعی حاوی اسیدفنولئیک و آنتی‌اکسیدان‌هاست و جایگزین مناسب‌تری برای دارو محسوب می‌شود. البته اگر فشارخون بالا دارید هرگز بدون نظر پزشک داروهایتان را قطع نکنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.