440

مشکلات ناباروری در زنان، رابطه با تحصیلات!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نیمی از زنان بین ۳۵ تا ۴۴ سال در انگلیس با مشکلات مربوط با ناباروری دست و پنجه نرم می‌کنند.

مشکلات ناباروری در زنان، رابطه با تحصیلات!

نیمی از زنان بین ۳۵ تا ۴۴ سال در انگلیس با مشکلات مربوط با ناباروری دست و پنجه نرم می‌کنند. تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد این آمار در میان زنان تحصیل‌کرده بیشتر از هم‌تایان غیر تحصیل‌کرده آنان است.

این تحقیقات که در میان جامعه آماری ۱۵ هزار نفری از زنان انگلیس انجام شده نشان می‌دهد بیش از نیمی از زنان بین ۳۵ تا ۴۴ سال انگلیسی یا در تلاش برای باردارشدن هستند و یا با مسائل مرتبط با موضوع باردارشدن دست به گریبان هستند.

حل و فصل مشکلات مربوط به باداری و درمان ناباروری موضوضعی است که ۱۷٫۷ درصد از زنان این رده سنی برای ۱ یا بیش از ۱ سال با آن دست به گریبان هستند.این در حالی است که آمار نشان می‌دهد که این میزان در مقایسه با همین مشکل در مین سایر زنان در دیگر رده‌های سنی که ۱۲٫۵ درصد است اختلاف فاحشی دارد.

بر این اساس ۱۷٫۶ زنان متاهل بالای ۳۰ سال با یک یا بیش از یک مشکل در این رابطه درگیر هستند و این میزان در میان زنان بین رده‌های سنی ۲۰ تا ۲۹ سال تنها ۱۳٫۸ درصد است.بیش از یک‌سوم از مادران ۳۵ سال که یکبار تجربه بارداری داشته‌اند با مشکلات ناشی از ناباروری مواجه هستند و این آمار در میان مادران زیر ۲۵ سال با تجربه یکبار آبستنی کمتر از ۱ از ۱۰ است.

این پژوهش که در مجله Human Reproduction منتشر شده، مدعی شده است که برخلاف تصورها مصائب ناباروری در میان زنان شاغل و دارای مدارک تحصیلی به مراتب بیشتر از زنان خانه‌دار و بدون مدرک تحصیلی است.

این مطالعات در بخش دیگری به مشکلات ناباروری در میان مردان نیز می‌پردازد و می‌نویسد که در میان مردان، ۱۴٫۹ درصد از مردان بین رده‌های سنی ۳۵ تا ۴۴ با مشکل ناباروری مواجه هستند و این در حالی است که این آمار در میان مردان جوان‌تر فقط ۱۰٫۱ درصد است.

«جسیکا داتا»، از دانشکده بهداشت و پزشکی لندن که سرپرستی این تحقیقات را برعهده دارد در این رابطه گفت که “تحقیقات ما جدای از الزاماتی که برای زنانی که به دنبال فرصتهای شغلی در بازار می‌گردند فراهم می‌کند هشداری است برای به تعویق انداختن زمان باروری والدین”.

به گفته وی تحقیقات این گروه پزشکی در راستای سیاست اجتماعی است که از شرایط بهتر کاری و جسمانی والدین برای فرزندآوری و پذیرفتن مسئولیت پدر و مادری حمایت می‌کند.طبق این گزارش، ازدواج در سنین پایین‌تر و بدون دغدغه‌های ذهنی و مشکلات روحی ناشی از آن به مراتب شرایط مناسب‌تری برای باروری و فرزندآوری فراهم می‌کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.