351

هشدار: با یک تنفس به کام مرگ می روید!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

براساس اعلام پلیس آمریکا، ماده مخدر مصنوعی فنتانیل (fentanyl) بقدری قوی است که حتی استنشاق ذرات آن در هوا می تواند منجر به مرگ افراد شود.

هشدار: با یک تنفس به کام مرگ می روید!

وضعیت اپیدمی مواد مخدر در آمریکا هر روز وخیم تر می شود. راد روزنشتاین، معاون دادستان کل اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده، در سخنرانی اخیر خود عنوان کرد که براساس داده های اولیه، میزان مرگ های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با سال قبل، حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

آمار رسمی سال ۲۰۱۶ مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها (CDC) آمریکا، اواخر سال جاری میلادی منتشر می شود؛ با این حال، اطلاعات اولیه که از سوی نیویورک تایمز منتشر شد، حاکی از آن است که مرگ های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در آمریکا طی سال گذشته میلادی بالغ بر ۵۹ هزار مورد بوده است.

این درحالی است که ماده مخدر مصنوعی فنتانیل (fentanyl) به چالش جدی برای کارشناسان و مسئولان تبدیل شده است. فنتانیل بقدری قوی است که حتی می تواند سلامت کارکنان خدمات اورژانس را که از آن برای بیماران استفاده می کنند، به خطر بیاندازد.

روزنشتاین ضمن هشدار در مورد خطرات مرگبار فنتانیل، خواستار اعمال مدیریت سختگیرانه تر برای تجویز این ماده مخدر شد و افزود: «استنشاق ذرات فنتانیل موجود در هوا می تواند منجر به مرگ افراد شود و نیروهای پلیس و کارکنان خدمات اورژانس با خطر جدی در این زمینه مواجه هستند.»

ماده مخدر مصنوعی فنتانیل حدود ۵۰ تا ۱۰۰ برابر قوی تر از مرفین است و برای تسکین دردهای خاصی تجویز می شود؛ اما درعین حال، در خیابان ها نیز فروخته شده و اغلب با هروئین یا سایر مواد ترکیب می شود.

کیم جاندا، از محققان شیمی موسسه تحقیقات اسکریپس در سن دیه گو نیز خاطر نشان کرد، استنشاق این ماده مخدر بسیار خطرناک است. اما اصلی ترین مشکل اینجاست که فنتانیل به شکل پودر بوده و تفاوتی با سایر مواد ندارد؛ بنابراین تشخیص آن بسیار مشکل است و درصورت استنشاق، می تواند منجر به مرگ فرد شود.

براساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها (CDC)، مرگ ناشی از سوء مصرف مواد مخدر مصنوعی از جمله فنتانیل، بین سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ حدود ۷۲ درصد افزایش یافته است.

بجز صدها مورد مرگ ناشی از مصرف انواع مختلف مواد مخدر، اعتیاد مادر باردار باعث تولد نوزادانی مبتلا به سندرم پرهیز نوزادی (neonatal abstinence syndrome) می شود؛ این نوزادان در رحم مادر در معرض مواد مخدر قرار داشته و با همین وضعیت متولد می شوند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.