459

کرم‌های ضدآفتاب دشمن باروری مردانه‌اند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

حفاظت از پوست در برابر آفتاب خوب است اما تحقیقات اخیر پژوهشگران ثابت کرده ترکیبات شیمیایی موجود در کرم‌های ضدآفتاب دشمن باروری مردانه است.

کرم‌های ضدآفتاب دشمن باروری مردانه‌اند

بر اساس نتایج تحقیقاتی که مشروح آن در کنگره Endocrine Society در بوستن بیان شد، فیلترهای اشعه UV که در کرم‌های ضدآفتاب شیمیایی موجود است می‌تواند بر فعالیت اسپرماتوزوییدها اثر منفی بگذارد.

محققان دانشگاه کوپنهاگ در دانمارک پس از بررسی اثر ۲۹ فیلتر UV در کرم‌های ضدآفتاب بر اسپرماتوزویید مردانه متوجه شدند این ترکیبات با ورود به خون بر سیستم غدد درون‌ریز و باروری مردانه اثر منفی می‌گذارد. بر اساس تحقیقات انجام شده، از ۲۹ کرم مورد بررسی، فیلترهای UV در ۱۳ مورد باعث کاهش میزان کلسیم می‌شود که در تولید اسپرماتوزوییدها نقش مهمی ایفا می‌کند.

همچنین در ۹ مورد از ۱۳ فیلتر تحت بررسی مشخص شد فیلترها اثر هورمون زنانه پروژسترون را دارند. تاثیرات منفی این فیلترها بر باروری مردانه به دنبال مصرف دوز کمی از کرم بر تمام بدن قابل مشاهده است. به گفته محققان شاید این کشف بتواند جوابی برای این سوال باشد که چرا ناباروری مردانه تا این حد شایع شده است.

در سپتامبر ۲۰۱۵ مجله «۶۰ میلیون مصرف‌کننده» مقاله‌ای با عنوان «تحقیق هشداردهنده» منتشر کرد و در آن به این موضوع پرداخت که بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی حاوی ترکیبات سمی و نگهدارنده‌هایی از جمله پارابن و فنوکسی تانول هستند که می‌توانند آلرژی‌زا بوده و باعث بروز اختلالات غدد درون‌ریز شوند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.