543

آنچه اسپرم از سلامتی مردها فاش می کند

|
0 دیدگاه

به عقیده محققان وضعیت اسپرم مردان می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی، اختلالات هورمونی، فشار خون بالا و حتی بیماری های پوستی را نشان دهد.

آنچه اسپرم از سلامتی مردها فاش می کند

نتایج یک پژوهش انگلیسی نشان می دهد اختلالات احتمالی اسپرم می تواند فاش کننده اسراری از سلامتی مردها باشد.به عقیده این محققان وضعیت اسپرم نشان دهنده احتمال ابتلا به بیماری های قلبی، اختلالات هورمونی، فشار خون بالا و حتی بیماری های پوستی است.

محققان دانشگاه استفورد به این نتیجه رسیده اند که کیفیت اسپرم در مردان با وضعیت سلامتی آنها در ارتباط است.به گفته ی دکتر میکاییل ازنبرگ سرپرست تیم مطالعاتی، ناباروری و اختلالات نعوظی باید جدی گرفته شده و مورد بررسی های پزشکی قرار بگیرد.

به عقیده ی این محققان حدود ۱۵ درصد زوج ها دچار ناباروری هستند که نیمی از آن به دلیل مشکلات مربوط به اسپرم مردهاست.این محققان از مردهایی که با مشکلات باروری مواجه بودند درخواست کردند که یک «چک آپ» کامل انجام دهند تا وجود هر نوع علامت و بیماری احتمالی بررسی شود.

چون به عقیده ی این محققان ناباروری و مشکلات مربوط به تولیدمثل می تواند نشان دهنده ی مشکلات جدی تر در خصوص سلامت آقایان باشد.به همین منظور محققان ۹۸۳۷ مرد ۳۰ تا ۵۰ ساله را از سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۱ تحت بررسی قرار دادند تا دلیل ناباروری آنها مشخص شود.

محققان متوجه شدند که ۴۴ درصد این مردها با متوسط سن ۳۸ سال، علاوه بر مشکل ناباروری دچار مشکلات دیگری نیز هستند، مانند بیماری های مربوط به جریان خون، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی.نتابج بررسی ها نشان می دهد ارتباطی بین مشکلات ناباروری و افزایش احتمال بیماری های پوستی یا اختلالات هورمونی وجود دارد.

به عقیده ی سرپرست تیم تحقیقاتی این پژوهش، ۱۵ درصد ژن های انسان به تولیدمثل مربوط می شود و اکثر این ژن ها عملکردهای متعددی در بدن دارند.محققان معتقدند که کیفیت اسپرم با سلامت عمومی مردها در ارتباط است و مشکل ناباروری آقایان نباید نادیده گرفته شود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.