605

تهدید کردن، کودکان را از دروغ گفتن بازنمی‌دارد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

به گزارش سلامتی اکثر بچه‌ها دوست دارند حقیقت را بگویند، زیرا آنها دوست دارند مورد تایید والدین یا بزرگترها قرار گیرند؛ نه به این دلیل که به بزرگترها قولی داده‌اند.

تهدید کردن، کودکان را از دروغ گفتن بازنمی‌دارد

مطالعه جدید روی بچه‌های بین ۴ تا ۸ سال نشان می‌دهد که والدینی که نمی‌توانند با دروغ‌های فرزندشان کنار بیایند، اغلب شروع به تهدید آنها می‌کنند که مثلا دیگر برایشان اسباب‌بازی نمی‌خرند. اما این روش به هیچ عنوان روی بچه‌ها تاثیری ندارد.

محققان روی ۳۷۲ بچه ۴ تا ۸ سال مطالعه کردند. به این طریق که هر کدام از آنها را به مدت یک دقیقه در اتاقی تنها گذاشتند و یک اسباب‌بازی را پشت سر آنها روی میز قرار دادند. به این بچه‌ها گفته شد زمانی که تنها هستند به آن اسباب‌بازی دست نزنند. از زمانی که کودک در اتاق تنها ماند، از آنها فیلم گرفته شد.

بعد از یک دقیقه از بچه‌ها پرسیده شد: زمانی که من بیرون بودم، آیا به آن اسبا‌ب‌بازی دست زدی؟

جالب است بدانید که بیش از دو سوم بچه‌ها به این اسباب‌بازی دست زدند و زمانی که از آنها سوال پرسیده شد، باز هم دو سوم آنها دروغ گفتند.

جالب‌تر اینجاست که ماه‌ به ماه که بچه‌ها بزرگتر می‌شوند، بیشتر دروغ می‌گویند و حتی بیشتر روی دروغ‌شان پافشاری می‌کنند.

محققان متوجه شدند بچه‌هایی که قبلا به خاطر دروغ گفتن تنبیه یا تهدید شده بودند، احتمال دروغ‌ گفتن‌شان بیشتر است. البته بچه‌های بزرگتر به دلیل درک بهتر از رفتارهای اجتماعی، کمتر دروغ می‌گویند، زیرا درک می‌کنند که باید حقیقت را بگویند، نه به این دلیل که از والدین‌شان می‌ترسند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.