604

عفونت‌های ادراری شایع‌ترین علت بروز التهاب مثانه است

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دکتر حسین ارشدی با بیان اینکه التهاب مثانه یک بیماری است که در تمام طیف‌های سنی دیده می‌شود.

عفونت‌های ادراری شایع‌ترین علت بروز التهاب مثانه است

گفت: به التهاب مثانه «سیستیت» می‌گویند که ممکن است بر اثر عفونت‌های ادراری، سنگ‌های مجاری ادراری، به دنبال برخی بیماری‌های بدخیم و یا علل ناشناخته مانند حساسیت و یا بیماری اتوایمیون بروز پیدا کند.

وی درباره علائم این بیماری گفت: سیستیت با علائمی نظیر تکرر و سوزش در ادرار، مشاهده خون در ادرار و بی‌اختیاری همراه است.این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه بهترین راه تشخیص این بیماری گرفتن شرح حال از بیمار است گفت: ولی می‌توان برای تشخیص بهتر از برخی آزمایش‌ها نیز استفاده کرد.

وی درباره راه‌های پیشگیری از التهاب مثانه یادآور شد: تنها می‌توان از بروز برخی علل مانند عفونت و سنگ‌های مجاری ادراری پیشگیری کرد بنابراین نمی‌توان به صورت کلی از ابتلا به التهاب مثانه پیش‌گیری بعمل آورد.به گفته این اورولوژیست، افزایش مصرف مایعات به حداقل روزی ۶ لیوان می‌تواند از بروز التهاب مثانه به‌دلیل عفونت و سنگ‌های مجاری ادراری پیشگیری کند.

ارشدی در پایان خاطرنشان کرد: به این بیماران توصیه می‌شود اکیدا از مصرف سیگار خودداری کنند زیرا استعمال دخانیات در بعضی از بیماران منجر به تشدید علائم بیماری می‌شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.