742

گریه کردن برای سلامتی عمومی بدن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گریه کردن نه تنها انسان را همچنان انسان نگه می‌ دارد، بلکه برای سلامتی عمومی بدن نیز مفید است.

گریه کردن برای سلامتی عمومی بدن

بنابراین نباید از روی غرور یا خجالت، مانع از سرازیر شدن اشک ‌ها شد، چون هم برای روح مفید است و هم برای جسم. در این مطلب کوتاه چند دلیل خوب داریم تا از سرازیر شدن اشکهایتان هراسی نداشته باشید.

۱- گریه : استرس کمتر

اگر مانع از جاری شدن اشک هایتان شوید و اجازه ندهید احساسات‌ تان تخلیه شود، احتمال اینکه استرس ‌تان بیشتر و بیشتر شود، زیاد است.اجازه دهید اشک هایتان در موقع نیاز روان شوند تا استرس از جانتان به در شود.

۲- گریه : برای بهتر دیدن

گریه کردن باعث دید بهتر می‌شود. اشک ها کره‌ ی چشم و مژه‌ها را مرطوب و روان می‌ کنند.گریه کردن همچنین از خشک شدن غشای مخاطی چشم ها پیشگیری می‌ کند.

۳- گریه : برای مقابله با باکتری ها

اشک چشم برای مقابله با باکتری ها و میکروب ها مفید است. به خاطر اینکه حاوی آنزیمی طبیعی به نام «لیزوزیم»است که دیواره‌ی سلولی باکتری ها را تخریب کرده و از تکثیر آنها پیشگیری می کند.این آنزیم طبیعی علاوه بر اشک، در بزاق و شیر مادر و همچنین در سفیده تخم مرغ نیز وجود دارد.

۴- گریه : تخلیه احساسات

دقت کرده اید که قبل از گریستن، از درون‌ احساس سنگینی و خفگی می کنید؟ این احساس سنگینی دقیقا همان حسی است که باید از وجودتان بیرون بریزد. اشک ریختن روشی فوق العاده برای راحت شدن از این احساس سنگینی آزاردهنده است.

۵- گریه : برای مقابله با افسردگی

اگر گریه نکنید و اجازه ندهید دردها، غم ها و غصه هایتان بیرون بریزد، احتمال اینکه در دام افسردگی بیافتید زیاد است.احساسات منفی تان را به بند نکشید و اجازه دهید همراه اشک هایتان بیرون بریزند.

۶- گریه : برای داشتن احساس بهتر

اگر دوست ندارید گریه کنید بخصوص در حضور دیگران، بهتر است بدانید که بعد از جاری شدن اشک ها و تخلیه ی احساساتتان، احساس بهتری خواهید داشت و به اصطلاح سبک خواهید شد.

البته ما امیدواریم اشکی از چشم تان نچکد و همیشه خوشحال و سرحال باشید. اما اگر خدای نکرده دل تان شکست یا حسی آزاردهنده بر روح تان غلبه کرد، اجازه دهید اشک هایتان روان شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.