2931

۵ گام برای پاکسازی خون

|
0 دیدگاه

پاکسازی یا تصفیه خون به بهبود گردش خون و اکسیژن در بدن کمک می‌کند و باعث افزایش سلامتی فرد می‌شود.

۵ گام برای پاکسازی خون

راه‌های ساده و کاربردی زیادی برای پاکسازی خون وجود دارند که یکی از آنها، مصرف آب کافی در طول روز و یکی دیگر، پیروی دوره‌ای از رژیم‌های تَر است.

بدن انسان همیشه ۵ لیتر خون در گردش دارد که شامل سلول‌های خون و پلاسما می‌شود. بخش مایع خون را پلاسما و بخش جامد را سلول‌های خون تشکیل می‌دهند. کلیه‌ها وظیفه دارند که روزانه ۲۰۰ لیتر خون را از خود عبور بدهند و بیش از ۲ لیتر مواد زائد را از خون جدا کنند. به همین دلیل، بعضی از افراد تمایل دارند که از شیوه‌های مکمل برای پاک‌سازی خون کمک بگیرند.

حفظ پاکیزگی و سلامت خون، هم سلامت عمومی افراد را بیشتر می‌کند و هم امید به زندگی را در آنان افزایش می‌دهد.

گام اول اول از همه باید روزانه بین ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید. محققان دانشگاه نبراسکا می‌گویند که کمبود آب، میزان مرگ‌ومیر را بیشتر از کمبود مواد مغذی دیگر بالا می‌برد. توجه داشته باشید که آب، نوعی مکانیسم انتقالی را برای جابه‌جایی مواد مغذی و عناصر مختلف در اختیار بدن قرار می‌دهد. وجود آب همواره برای از بین بردن مواد زائد و حفظ پاکیزگی خون ضروری است.

گام دوم از شیوه‌های رژیم تَر کمک بگیرید. این رژیم‌ها سریعا سموم مختلف را از خون خارج می‌کند و تصفیه خون را امکان‌پذیر می‌سازد. شما می‌توانید درحین ساعات این رژیم، از نوشیدنی‌های مغذی و غنی مانند آب هویج طبیعی، آب چغندر و آب لیموی تازه استفاده کنید و تعادل آب بدن را از این طریق در وضعیت مناسب نگه دارید.

مصرف آب کافی هم برای جلوگیری از کم‌آبی بدن ضرورت دارد. در طول رژیم تَر، بدن خودش را درمان می‌کند و آسیب‌های داخلی را ترمیم می‌سازد. البته قبل از شروع رژیم تَر حتما با پزشک خودتان درباره خطرات و پیامدهای احتمالی مشورت کنید و هرگز این کار را خودسرانه انجام ندهید.

گام سوم از شیوه‌های پزشکی سنتی برای پاک‌سازی خون کمک بگیرید، چون بسیاری از گیاهان دارویی برای پاک‌سازی خون مفید هستند. بلوط کوتاه و همیشه‌بهار (Chapperal) یکی از همین گیاهان است که قدرت آنتی‌اکسیدانی فوق‌العاده‌ای در پاک‌سازی خون دارد.

شبدر قرمز (Red Clover) هم دو فایده مهم ارائه می‌دهد: تصفیه خون و اصلاح کمبودهای احتمالی در خون. ریشه گیاه باباآدم (Burdock Root) نیز خون را پاک‌سازی می‌کند و قدرت سیستم‌های حذف‌کننده زوائد را در بدن افزایش می‌دهد. البته این گیاهان باید از مراکز معتبر و دارای مجوز خریداری شوند.

گام چهارم سم‌زدایی از کبد و کیسه صفرا، یکی از کارهای مهمی است که نقش موثری در پاک‌سازی خون دارد. توجه داشته باشید که کبد، سیستم فیلترینگ بدن است و چربی‌ها،‌ مواد زائد و رسوبات کلسترول را درون خود جای می‌دهد. به‌علاوه، کبد و کیسه صفرا همکاری بسیار نزدکی با هم دارند.

بنابراین، پاک‌سازی کبد می‌تواند به از بین بردن سنگ کیسه صفرا هم کمک کند. وقتی که کبد و کیسه صفرا به‌خوبی تمیز شوند،‌ خون هم کیفیت بهتری پیدا می‌کند.

گام پنجم شما می‌توانید از آنزیم‌های پروتئولیتیک، قبل از خواب شبانه و بین وعده‌های غذایی استفاده کنید. آنزیم‌های پروتئولیتیک در عرض چند دقیقه وارد جریان خون می‌شوند و سیستم ایمنی بدن را به مصرف سموم موجود در خون تحریک می‌کنند. این آنزیم‌ها در مراکز معتبر به فروش می‌رسند، ‌اما نباید از آن‌ها بدون مشورت پزشک استفاده کنید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.