Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
10 کار ساده روزمره برای زندگی شادتر
1668

۱۰ کار ساده روزمره برای زندگی شادتر

|
0 دیدگاه

زندگی شادتر خواسته همه ماست. وقتی شاد هستیم، به قولی دنیا بر وقف مرادمان می شود و همه اتفاق های خوب برایمان رخ می دهد.

۱۰ کار ساده روزمره برای زندگی شادتر

در حقیقت شاد بودن باعث می شود که شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید و در نتیجه دنیا به این احساس شما پاسخ می دهد و دائم اتفاقات خوب برایتان پیش می آید. اما شاد بودن با داشتن مشکلاتی که در زندگی وجود دارند شاید سخت به نظر برسد.

در این مقاله با سبکتو همراه باشید تا ۱۰ عادت خیلی ساده که همه می توانند انجام دهند را با هم بررسی کنیم تا زندگی شادتر داشته باشیم.

مسواک بزنید

بله شاید باور کردنش سخت باشد اما کاری که تقریبا همه آن را بر طبق عادت و بدون فکر خاصی انجام می دهیم.باعث شادتر شدن زندگی می شود. دندانپزشکان توصیه می کنند که حداقل باید روزی دو بار مسواک زد و یکبار از نخ دندان استفاده کرد تا از پوسیدگی و خراب شدن دندان ها جلوگیری کرد.

اما دانشمندان طی تحقیقاتی متوجه شدند که مسواک زدن به خصوص در ایتدای صبح، علاوه بر از بین بردن ۳۰ باکتری در دهان، شما را سرحال می کند و رخوت و خواب آلودگی را از بین می برد و روزی شادتر برایتان می سازد.

در آینه به خودتان لبخند بزنید

چه اتفاقی بهتر از دیدن لبخند خودتان در آینه؟برای ۱۰  ثانیه همه اتفاق ها و مشکلات را فراموش کنید و به خودتان در آینه نگاه کنید و فارغ از هر ایرادی که می بینید به خودتان لبخند بزنید. این کار را هر روز انجام دهید. می توانید بعد از مسواک زدن این کار را انجام دهید و از دیدن دندان های سفیدتان هم لذت ببرید.

دکتر Robert Zajonc روان شناس معروفی که در زمینه حالت های مختلف چهره و تاثیرات آن بر رفتار واقعی افراد تحقیق کرده است، باور دارد که افرادی که روزی ۱۰ ثانیه به خودشان لبخند می زنند، زندگی شادتر دارند و با دیگران مهربان و در نتیجه محبوب تر هستند.

سخت ترین کار روزتان را انجام دهید

افراد موفق در ابتدای هر روز لیستی از کارهایی که باید انجام دهند می نویسند. سخت ترین کار روزتان را  پیدا کنید و قبل از هر کاری آن را انجام دهید. باید با یک مشتری ناراضی صحبت کنید؟ باید یک گزارش برای رئیستان حاضر کنید؟ فرقی نمی کند چه کاری است فقط قورباغه تان را قورت دهبد.

بعد از انجام آن خواهید دید که چه احساس خوبی دارید و خودتان را قدرتمندتر احساس می کنید و تکرار این احساس خوب در هر روز باعث می شود زندگی شادتر را تجربه کنید.

تخت تان را مرتب کنید

به پایان رساندن یک کار احساس خوبی دارد و باعث می شود انرژی مثبت خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. حالا چی بهتر از اینکه این که کار بسیار راحت باشد؟

شاید جالب باشد بدانید که ساده ترین کاری که در طول روز انجام می دهید به زندگی شادتر شما کمک می کند. مرتب کردن تخت یا جمع کردن رخت خوابتان علاوه بر اینکه فعالیت سبکی برای ایتدای صبح است، باعث می شود تا ذهنتان از اینکه کاری را انجام داده اید احساس شادی در شما ایجاد کند.

مدیتیشن کنید

مراقبه یا مدیتیشن به شما کمک می کند که ذهنتان را از تمام ناراحتی ها و اضطراب ها دور کنید و پر انرژی شروع کنید. کافی است هر روز به خصوص صبح و شب حدود ۱۰تا ۱۵ دقیقه برای آن وقت بگذارید تا معجزه آن را در زندگی احساس کنید. زندگی شادتر در اثر احساس خوب شما نسبت به خودتان و دور بودن ذهنتان از استرس به وجود می آید.

یک مدیتیشن ساده اما تاثیرگذار را امتحان کنید.

شکرگزار باشید

کمی با خودتان روراست باشید، قطعا جایگاهی که الآن دارید آرزوی افراد بسیاری است. بله درست است که باید همیشه به دنبال پیشرفت و بهتر شدن باشید اما لازم است که هر روز بابت هر چیزی که دارید قدردانی کنید. هر روز صبح به خاطر آنچه که انجام می دهید شکر گزار باشید. از کسانی که حضورشان در زندگی تان تاثیرگذار است تشکر  کنید و ببینید که چقدر زندگی شادتری خواهید داشت.

پادکست گوش دهید

اکثر ما به گوش دادن به موسیقی عادت داریم. اما روزی چندتا پادکست گوش می کنیم؟ پادکست ها تنوع نسبتا خوبی در موضوعات مختلف دارند که به شما این امکان را می دهند تا در هر زمان و مکانی بتوانید مطالب جدید یاد بگیرید. سعی کنید کم کم پادکست را جایگزین موسیقی کنید و دانش تان را افزایش دهید.

همچنین می توانید در کنار پادکست از کتاب های صوتی هم استفاده کنید تا لذت کتاب خواندن را به سبک دیگری تجربه کنید. نسخه صوتی میکروکتاب ها بهترین گزینه برای شروع است.

هر روز یک کار ترسناک انجام دهید

برای هر کدام از ما کارهایی وجود دارند که انجام آنها بسیار سخت است در حالی که ممکن است برای دوستمان بسیار راحت باشد. مثلا برای برخی افراد تماس تلفنی سخت است در حالی که ممکن است برای برخی دیگر تنها رفتن به یک جای جدید ترسناک باشد. با خودتان قرار بگذارید که هر روز یک کاری که از انجام آنها می ترسید را انجام دهید.

مثلا یک روز به یک غریبه در مترو سلام کنید. یک روز تنهایی به کافه ای بروید و یک نوشیدنی سفارش دهید و…. شاید در ابتدا سخت باشد اما تکرار آن به شما این احساس را القا می کند که قدرت انجام هر کاری را دارید و همین احساس لبخند بر لبانتان می نشاند و در نتیجه زندگی شادتر را تجربه کنید.

کار جدیدی انجام دهید

یکی از مهمترین دلایل شادی، نبودن روزمرگی و کارهای تکراری است. به راحتی می توانید با انجام چند کار ساده اما جدید، این روزمرگی را ازبین ببرید. مثلا یک مسیر جدید پیدا کنید. این مسیر می تواند در راه خانه تا محل کار یا دانشگاهتان باشد. وقتی چنین تصمیمی بگیرید احساس مقاومت خواهید داشت.

احتمالا با خودتان می گویید “حالا امروز خسته ام و یک روز دیگر امتحان می کنم”. یا بگویید “همین مسیر خوب است دیگر نیاز به چیز جدیدی نیست”. به این مقاومت ها توجه نکنید. انجام کارهای جدید حتی ساده و کوچک زندگی شادتر را برایتان می سازد.

زندگی شادتر با نوشتن

در پایان هر روز هر احساس یا فکری که نسبت به آن روز داشته اید را بنویسید.

نوشتن باعث می شود تا انرژی و احساسات منفی از ذهنتان خارج شود و در نتیجه آن ذهنتان آرام می شود. این آرامش به شما این امکان را می دهد تا به دنبال شادی باشید و احساس خوب تاثیر خودش را خواهد گذاشت. نوشتن شما را سبک می کند و می توانید یک لبخند از روی رضایت به خودتان بزنید و از احساس رضایت نسبت به خودتان لذت ببرید.

[click_like post_id='148967']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.