392

رنج والدین هنگام ابتلای فرزند به سرطان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

برای هر پدر و مادری، شنیدن این خبر که فرزندشان به سرطان مبتلاست، بسیار رنج آور است. خانواده ها مسیر طولانی را برای کنار آمدن با این موضوع طی می کنند.

سلامتی، هنگامی که فرزند یک خانواده به سرطان مبتلا می شود، روزهای دردناکی در انتظار آن خانواده است. یکی از این مراحل دردناک، احساس تقصیر، ترس و خشم است. ممکن است والدین خودشان را به خاطر بیماری فرزندشان مقصر بدانند. مثلا تصور کنند اگر در دوران بارداری بیشتر مراقب بودند، ایمان مذهبی قوی داشتند یا فرزندشان را زودتر نزد دکتر می بردند، ممکن بود امروز به این حال گرفتار نباشند.

اما والدین کودک مبتلا به سرطان باید بدانند که عشق و توجه لازم را نثار او کرده اند. با این حال ممکن است بخواهند کودک شان را پیش دکتر دیگری ببرند یا آزمایشات اش را تکرار کنند. روزهای تاریک حال حاضر و آینده مبهمی که در انتظار این والدین و فرزندشان است برای هر کسی ترسناک است و وحشت زده شدن در این مواقع، که بحران نامیده می شود یک واکنش طبیعی انسانی است. آن ها باید بدانند که عصبی و پریشان بودن شان کمکی به بهبود فرزندشان نخواهد کرد و والدین باید انرژی شان را برای روزهای سختی که در پیش روست، ذخیره کنند.

ثابت شده زندگی کردن دز زمان حال از شدت ناراحتی و پریشانی می کاهد. عموما جدا شدن از لحظه حاضر و پرداختن به  رخدادهای آینده اضطراب آفرین است. به همین دلیل والدینی که کودک بیمار دارند باید پیوسته در زمان حال زندگی کنند. آن ها عموما بدترین شرایط، یعنی از دست دادن کودک شان را تصور می کنند و آن تصور را هر روز و هر روز با خود حمل می کنند.

والدین برای کاستن از شدت اضطراب خود، بهتر است برای سئوالاتی که برای شان پیش می آید از متخصصان و منابع علمی معتبر کمک بگیرند. آیا لازم است که کودک شان بستری شود؟ چه مدت باید بستری شود؟ امکانات کدام بیمارستان برای درمان او بهتر است؟ عوارض حانبی درمان چیست؟ آیا کودک زنده می ماند؟

دانستن جواب این پرسش ها باعث می شود والدین احساس کنند بر روند درمان کنترل بیشتری دارند و برای بسیاری از مشکلات آینده آماده تر هستند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

صدف عباسی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.