1003

آکنه یا جوش ( Acne ) دلایل استروئید ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 آکنه یکی شاخص های شایع مصرف استروئید ها می باشد همان گونه که می دانید پسرهای نوجوان در زمان ای که اندازه عمل تستسرون موجود در بدنشان به نقط ی اوج خود می رسد با اکنه های تحریک کننده و ازار دهنده مواجه می گردند.

آکنه یا جوش ( Acne ) دلایل استروئید ها

آکنه یا این که جوش ( acne ) عارضه ها استروئید ها , عارضه ها استروئیدها , [categoriy]

ولی با گذر کرد روزگار این اکنه ها نیز فروکش می کنند زمانی که بزرگسالان استروئید های انابولیکی / اندروژنی را مصرف می کنند باز نیز با همین ایراد مواجه میشوند علت این است که غده های مولد چربی یعنی به عبارتی غده های که چربی را در حیطه پوست ترشح مینمایند به علت وجود اندروژن تحریک میشوند.

بدین ترتیب هنگامی که میزان این هورمون ها در منطقه پوست ارتقا مییابد بازدهی چربی بالا می رود.

در فیض اکنه در نواحی پشت شانه و شکل ظواهر میگردد بویژه مصرف استروئید های که دارای خاصیت آندروژنی فوق العاده متعددی می باشند بسیار دردسر ساز است.
به طوری که در برخی موردها موجب ساخت لکه های بد شکل در سراسر پوست می شود ورزشکار برای این‌که آکنه را معالجه نماید قادر است روشهای مختلفی را گزینش کند.
البته شایسته ترین رویکرد این است که محل اکنه را مرتبا شسته و از روشهای درمانی مناسب مصرف شود تا گذشته از بسته شدن مجاری و دریچه های پوستی بتوان هرنوع چربی و آلودگی را از انها دور کرد.

در صورتیکه این عمل در درمان اکنه موءثر واقع نشود داروی اختصاصی معالجه آکنه یعنی آکوتین ( Accutaine ) پیشنهاد می شود.

این دارو روی کارایی غدد مولد چربی اثر میگذارد بطوری که ترشح چربی را کاهش میدهد ضمنا می بضاعت داروی کمکی پروسکار/پروپسیا ( Proscar/PROPECIA ) را طی زمان استروئید درمانی مصرف کرد چون تبدیل تستسترون به DHT را کسر کرده و در نتیجه احتمال پیدایش عارضه ها جانبی آندروژنی ناشی از مصرف این هورمون را پایین می اورد نکته مهمی که می بایست به ان دقت نمایید این است .

که این دارو در درمان ریزش موی موثرتر واقع می‌شود تا در درمان آکنه چون یکی نقاطی که تبدیل DHT را در آن کاهش می دهد پروستات و فولیکول های مو است.

نکته دیگری که باید متذکر شویم این است که تستسترون تنها استروئیدی است که حقیقتا به دی هیدرو تستستروی تبدیل میشود در حالی که یک سری استروئید دیگر تحت تاثیر آنزیم احیا کننده ۵ آلفا قرار گرفته و به استروئید های توانمند تر دیگری تبدیل میگردند اکثری از استروئید ها بخشی از آندروژن های توانا بشمار می روند که مثلا می توان به آنادرول ۵۰ و دیانابول اشاره نمود

از این جهت می‌توانند کار شدید آندروژنی خویش را در بافت های مورد نظر داشته باشند که این فعالیت سوای دخالت آنزیم احیا کننده ۵ آلفا شکل می‌گیرد درنتیجه استروئیدی مانند پروپسیا به یک داروی بی اثر تبدیل می شود ولی فرد می تواند استروئید هایی مصرف نماید که از خاصیت آندروژنی کمتری برخوردارند ( آنابولیک ها ) اشخاص حساس که درصدد تقویت حجم عضلاتشان میباشند بهتر است به جای تستسترون از ناندرلون استفاده بگیرند

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.