Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
بایدها و نبایدهای بدنسازی بانوان
739

بایدها و نبایدهای بدنسازی بانوان

|
0 دیدگاه

«داروهای بدنسازی خیلی باحالن.یکی از بچه های کلاسمون که از منم ریزه تر بود در عرض دو سه هفته هیکلی به هم زد که بیا و ببین!واسه همین منم می خوام استفاده کنم…

بایدها و نبایدهای بدنسازی بانوان

البته قیمتشون خیلی گرونه اما به استفادش می ارزه!» این ها را مینا اکبری می گوید،دختر۱۷ ساله ای که به دلیل ریزه بودن، کمتر از سنش به نظر می رسد.

او در حالی که معجون شیرموز پسته و عسل را با چشمانی بسته سر می کشد و از طعم نوشیدنی به قول خودش اشتهاآور چهره اش را در هم می کشد، می گوید که برای رسیدن به هیکل ایده آلش حدود۲ ماه است که به یک باشگاه بدنسازی در غرب تهران می آید.

“قد بلند،شونه هایی عضلانی با ماهیچه هایی ورزیده و کشیده،کمری باریک و سینه های برجسته خوش فرم،باسنی پر با پاهای کشیده.”

این تصویر زن خوش هیکلی است که در ذهن مینانقش بسته. مینا برای خوش هیکل شدن هرروز تمرین می کند و رژیم غذایی خاصی دارد اما می گوید هیچ چیز مثل داروهای بدنسازی نمی تواند به خوش هیکل شدن آدم کمک کند:«مربی مان گفته اگر از داروهای بدنسازی استفاده کنی در عرض مدت کوتاهی می توانی به نتیجه دلخواهت برسی!» این تنها مینا نیست که دوست دارد هیکلی زیبا و خوش فرم داشته باشد.

خوش هیکل بودن دغدغه اصلی بسیاری از زنان و دختران جوان ایرانی است. آمارها نشان می دهد که ۶۰ درصد زنان در ایران از وضعیت ظاهریشان راضی نیستند و ورزش را تنها به دلیل رسیدن به اندام ایده آلشان انجام می دهند، در میان این ۶۰ درصد ۸۰ درصد حاضرند از هر راهی برای رسیدن به اندامی زیبا استفاده کنند.

اکثر زنان ایرانی برای رسیدن به فرم ایده آلشان راهی کلاس های بدنسازی می شوند. هرچند که رفتن به کلاس های بدنسازی موجب می شود تا برای مدت کوتاهی از زندگی ماشینی و یکنواختشان نجات پیدا کنند اما آنچه موجب نگرانی کارشناسان این رشته می شود، استفاده انها از ساده ترین و راحت ترین راهها برای به دست آوردن اندامی زیبا و عضلانی است.

بسیاری از آنها علاوه بر به کارگیری وسایل و امکانات غیراستاندارد و برنامه های غلط و رژیم های سخت تن به استفاده از داروهای شیمیایی هم می دهند که نه تنها باعث برآورده شدن آرزوی آنها نمی شود بلکه عوارض زیادی را در پی دارد.

دکتر زیبا رنجبر (متخصص تغذیه) در گفت و گو با شیرزنان در این خصوص می گوید: «متاسفانه در اغلب باشگاهها به جاى توجه به سلامتى افراد مراجعه کننده، زیبایى اندام آنها را مورد توجه قرار مى دهند. من شنیده ام که خیلی ها به افراد قول می دهند که در کوتاه ترین زمان به فرم ایده آلشان می رسند.

در بسیاری از این کلاس ها به زنان می گویند که از داروهای استفاده کنند که خوش هیکل تر شوند. دختران و زنان جوان باید آگاه باشند و بدانند که استفاده از این داروها سبب عوارضى نظیر ایجاد مشکل در زمینه بارورى، اختلالات گوارشى و همچنین بروز مشکلات اعصاب و روان می شود.»

وی معتقد است:«تا دیروز فقط بحث رژیم های بی پایه و اساس بود اما تازگی ها استفاده از این داروهای شیمیایی هم اضافه شده که به مراتب از رژیم های غلط خطرناک تر است و عوارض بدتری دارد.»

خوش هیکل ها اعتماد به نفس بیشتری دارند!

سارا مقدم، مدیر یکی از باشگاههای بدنسازی درشمال تهران است و در طول روز با زنان زیادی سروکار دارد که آرزوی خوش هیکل شدن دارند. وی معتقد است، خوش هیکل شدن باعث می شود اعتماد به نفس افراد بیشتر شود. آنها که هیکل متناسب تری دارند، اعتماد به نفسشان هم بیشتر است.

سارا ادعا می کند که در باشگاه تحت نظارتش هیچ دارویی برای خوش هیکل شدن به مراجعه کنندگان توصیه نمی شود و تا چندی پیش نمی دانسته که زنان هم مانند مردان از این داروها استفاده می کنند.

[click_like post_id='149790']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.