565
ترس از بی خبر ماندن از رویدادها در شبکه های اجتماعی:

سندرم فومو

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

سندرم فومو  (fear of missing out) به معنای ترس از بی خبر ماندن از وقایع در دنیای مجازی است که امروزه در بسیاری از کاربران به چشم می خورد.

سلامتی- اخیرا با سلطه روز افزونی که فناوری بر انسان تحمیل می کند و تغییر الگوهای رفتاری، در مسایل روان شناختی نیز شاهد ادبیات جدیدی هستیم. “ترس بی خبر ماندن” یکی از این کلمه هاهست که به تازگی برای توصیف ترس از در جریان نبودن از وقایع از طریق وسایلی مانند گوشی های تلفن همراه، لپ تاپ و تبلت ها استفاده می شود.

با افزایش شبکه های اجتماعی، تغییرات زیادی در ارتباطات افراد به وجود آمد. امروزه برای آدم ها اهمیت زیادی دارد پست ها و کامنت هایی که در این شبکه ها می گذارند، به انازه کافی لایک (پسندیده) شود و بازخورد خوبی بگیرد.

گاهی اوقات افراد پس از پست یک عکس یا مطلب، دقیقه ها و یا حتی ساعت ها آنلاین به انتظار دریافت بازخوردها می مانند. این امر به نوعی نشات گرفته از اضطراب بالای فرد است که معمولا به کاهش عملکرد اجتماعی او نیز منجر می شود.

تصور کنید باید برای امتحان سختی آماده شوید و در حال درس خواندن هستید که تصمیم می گیرید چند دقیقه ای به خودتان استراحت بدهید. تلفن همراه تان را بر می دارید و سری به تلگرام می زنید. ناگهان به خودتان می آیید و متوجه می شوید یک ساعتی هست که در تلگرام مشغول خواندن پیش پا افتاده ترین مطالب هستید فقط برای این که از قافله عقب نمانده باشید.

اینستاگرام یک نمونه بارز برای جلوه ترس از بی خبر ماندن است که به سادگی اسکرول کردن می توانید از حال و احوال دوستان تان و گاهی اوقات افراد معروف، با خبر شوید. اما این کار عموما به آتش اضطراب بی خبری افراد دامن می زند و آن را افزایش می دهد.

باید پذیرفت که همه نتایج به دست آمده به وسیله تکنولوژی چندان هم خوشایند نیست و خود را به دلیل اشتیاق نشان دادن به شبکه های اجتماعی سرزنش نکرد، بلکه در نظر داشت که یکی از مهم ترین ویژگی های انسانی، کنترل بر خود است، اراده ای که با آن، بسیاری از کار ممکن می شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

صدف عباسی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.