449

واریس چیست؟

|
0 دیدگاه

واریس نوعی بیماریست که در آن وریدهای پا پیچ در پیچ و برجسته میشوند.ممکن است مختصری خارش داشته باشد . اغلب در زنان میبینید و پیری مستعد کننده افراد به آن است.

علت واریس پا چیست؟

در وریدهای پا دریچه هایی وجود دارند که به صورت یکطرف عمل میکنند.یعنی فقط اجازه میدهند خون به سمت بالا حرکت کند.به این دریچه ها لانه کبوتری میگویند.حال اگر شخصی به مدت طولانی سر پا بایستد ، یعنی شغلش طوری باشد که به مدت طولانی و برای سالها سرپا می ایستاده ، عروق پا گشاد میشوند و دریچه ها از کار می افتند و به علت تجمع خون در پا واریس ایجاد میشود.

علائم واریس پا چیست؟

برجستگی عروق
سوزش و خارش جای واریس
در حالتهای خیلی شدید ممکن است کبودی نیز وجود داشته باشد

واریس پا و درمان آن چیست؟

یک – جورابهای مخصوص واریس: جورابهایی مخصوص واریسیها وجود دارد که جریان خون را افزایش میدهد.این جورابها را میتوانید از فروشگاههای لوازم طبی تهیه کنید.

دو -اسکلروتراپي : ماده محلولي که سياهرگ‌ها را تجزیه میکند به داخل سياهرگ‌هاي واريسي کوچک تزريق مي‌شود. با این کار جریان خون سیاهرگها قطع میشود و  خون آنها به سياهرگ‌هاي سالم جريان مي يابد.

سه – برداشت سرپايي سياهرگ‌ها : در اين روش سياهرگ‌هاي واريسي کوچک با ايجاد تعدادي سوراخ کوچک در پوست برداشته مي‌شوند. معمولا بيحسي موضعي کفايت مي‌کند و اثر باقيمانده از جراحي ناچيز است.

چهار -لیزر درمانی : سیاهرگ های واریسی کوچک توسط لیزر سوزانده میشوند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.