488

فرق کاهش وزن و کاهش چربی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

شاید یکی از چیزهایی که فکر افرادی که دوست دارند اندام ایده آل داشته باشند، را درگیر کرده این هست که چطور سریعتر وزن کم کنند، با اینکه روش سریع وجود داره ولی بهتره اول فرق کاهش وزن و کاهش چربی را بدانیم تا ناخواسته به خودمون آسیب نزنیم.

 فرق کاهش وزن و کاهش چربی

اینکه بخواهید چربی جلوی سیکس پکتون آب بشه به معنی اینه که باید کالری کمتر بگیرید و بیشتر بسوزونید ولی با اینکه رژیم های یک هفته ای هستند که وزنتون را هم کم می کنند ولی بدین معنی نیست که راهتون درسته.

کاهش عضله

هممون میدونیم که نگه داشتن یا افزایش سطح عضله به تمرین پیوسته نیاز داره ولی اگه شما تمرکزتون را روی کاهش وزن بزارید، مسلما هزینه اش را از تمرین نکردن تامین خواهید کرد. پس با اینکار کلا شما دارید وزن عضلاتتون را بیشتر از اونچه که چربی آب بشه کم می کنید و این بدان معنیه هک عضلات کمتری دارید و در طول روز هم چربی کمتری می سوزونید.

بافت عضلانی همچنین انسولین بدنتون را که بخش مهمی از سوخت و ساز را بعهد داره، کنترل میکنه. پس از سوزاندن عضلات دوری کنید.

کاهش آب

دومین فرق کاهش وزن و کاهش چربی در از دست دادن آب هست. سریعترین راه کاهش وزن کم کردن کربوهیرا هاست چرا که اونها آب بیشتری را در بدن نیاز دارند و باکاهش مصرفشون شما علنا به طور موقت وزنتون را کاهش دادید در حالی که چربی ای سوخته نشده. این دقیقا مثل شستن ماشینتونه که ظاهرا بهتر میشه ولی همون ماشینه و دوباره به حالت اولیه برمیگرده.

کاهش چربی

هدف شما شکستن چربی هست که روزانه دریافت می کنید یا همین الان تو بدنتون ذخیره شده، و این کار تو میوکندری عضلات رخ میده و همانطور که معلومه عضله بیشتر چربی ها را سریعتر میسوزونه. تمرین کردن همچنین متابولیسم بدن شما را جوری تنظیم میکنه که باعث میشه سوختن این چربی ها در ساعات بیشتری در روز ادامه پیدا کنه و این به نفع شماست.

چطور میدونید؟

اگه ببنید که بیشتر از ۱ کیلوگرم در هفته وزن کم می کنید، مطمئن باشید با چیزی بیشتر از چربی سوزی سر و کار دارید. اکثر افرادی که تمرین می کنند و رژیم غذایی مناسب می گیرند سریعتر وزن کم می کنند ولی اونهم با یک سرعت پیوسته نیست. پس اگه در هفته ۳ کیلو کم کردید بدونید بخشی از اون آب و عضلاتتون هم بوده.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.