709

پیشنهاد درمانی ترشک

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ترشک، گیاهی شبیه اسفناج و بومی قاره اروپاست. این گیاه حاوی اسید اگزالیک است که باعث طعم اسیدی آن می شود. این گیاه کم کالری و دارای میزان بالایی آب است.

پیشنهاد درمانی ترشک

 ترکیبی از آب ترشک و روغن کرچک به اندازه مساوی، به طور موثر بی خوابی را درمان می کند.عملکرد قلب و کبد را تقویت می کند و با التهاب های مختلف بدن مقابله می کند.دم کرده آن کاهش دهنده کلسترول و میزان تری گلیسیرید است.با افزایش تولید ادرار، در پایین آوردن وزن موثر است.آنتی اکسیدان موجود در آن با پیری و چین و چروک پوست مقابله می کند.

منبع عالی ویتامین A، B۹ و C است.خشکی و آسیب دیدگی مو را برطرف می کند.خاصیت سم زدایی آن، سموم مضر بیماری زا و عامل عفونت را از بدن دفع می کند.این گیاه دارویی اشتهاآور، تصفیه کننده خون و هضم کننده غذا محسوب می شود.

رفع ویار به گِل خوردن- درمان اسهال های مختلف- بندآورنده ی خونریزی یا ترشحات زنانگی- سنگ شکن کلیوی- رفع غلظت خون- درمان بیماری های دهان و دندان- درمان امراض مختلف پوستی و پسوریازیس- درمان لنفادنوپاتی و خنازیر- درمان خارش پوست- خونساز- تقویت عمومی بدن- پاکسازی اخلاط از بدن.

اگر پودر ترشک را در آب معمولی یا سرکه دم کرده و در حمام به تن بمالید، خارش را از بین خواهد برد.اگر ریشه ی ترشک پخته شده را مستقلاً به غده های متورم شده ی گردن(=لنفادنوپانی گردنی) ضماد کنید، درمان خواهد شد.با توجه به مجموعه اثرات ترشک بنظر می رسد که ترشک یک گیاه ضدصفراوی عمومی بدن و ضد بلغم موضعی از نقاط مختلفی چون کلیه، مغز، دستگاه گوارش، و رحم بوده باشد.

خواص ضد التهاب، خنک کنندگی، تقویتی، تصفیه کنندگی، و معرق بودن ترشک، از آن گیاه مناسبی برای درمان امراض پوستی گرم نظیر اگزما، خارش صفراوی، وپسوریازیس در افراد گرم مزاجی چون دموی و صفراوی مزاج ساخته است. برای این منظور می توانید بیماری که مشکلات پوستی مزمنی مثل پسوریازیس، لیکن پلان و نظایر آنرا دارد برای مدتی ترشک را در رژیم غذایی اش بگنجاند مثل خوردن یا رژیم آش ترشک ۱۴ روزه.

مضرات:

کم کننده ی میل جنسی در افراد سرد مزاج- ورم کلیه(بذر)- تحریک روده و معده- اسیدی کننده ی خون- عرق آور- ایجاد مسمومیت(پختن در ظروف مسی) زیاده روی در مصرف آن امکان دارد برای کلیه و مثانه ضرر داشته باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.