325

حس بیماری شما را بیمارتر خواهد کرد!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 اگر زیاد خودتان را به مریضی بزندی و هر آن احساس بیماری کنید خود را دچار انواع بیماری ها و مشکلات خواهید کرد بهتر است خود را از این حالت خارج سازید چون موجب عود بیماری خود خواهید شد.

حس بیماری شما را بیمارتر خواهد کرد!

بر اساس تحقیقی که مشروح آن در مجله psychosomatic medicine منتشر شده است، افرادی که خود را بدحال می‌دانند بیش از سایرین در معرض سرماخوردگی و بیماری‌های میکروبی قرار دارند.

محققان دانشگاه پنبسیلوانیا در مطالعه‌ای روی ۳۶۰ فرد بالغ که حدود ۳۳ سال سن داشتند و همگی سالم بودند از آنها خواستند پرسشنامه‌ای در رابطه با حال عمومی خود پر کنند. هر فرد می‌توانست به سوال‌ها از بین گزینه‌های «عالی»، «بسیار خوب»، «خوب»، «متوسط» و «ضعیف» نمره دهد.

به دلیل آنکه تمام داوطلبان سالم بودند، هیچ‌ یک گزینه «ضعیف» را انتخاب نکردند و ۲ درصد گزینه «متوسط» را انتخاب کردند. پس از این موضوع تمام داوطلبان در معرض ویروس سرماخوردگی قرار گرفتند.

نتایج نشان داد در مقایسه با کسانی که وضعیت سلامت خود را «عالی» براورد کرده بودند، باقی افراد ۲ برابر بیشتر در معرض بیماری قرار گرفتند. روان‌پزشکان می‌گویند احساس‌ها و حالت‌های روانی ماست که بر سیستم ایمنی اثر مثبت یا منفی می‌گذارد و در بروز بیماری‌ها نقش دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.