Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
درمان سرطان خون
3142

درمان سرطان خون

|
0 دیدگاه

این نوع سرطان که به لوسمی یا لوکمیا معروف است یک بیماری بسیار خطرناک و پیشرونده می باشد که در اعضای خون ساز بدن وجود دارد .

درمان سرطان خون

سرطان خون یکی از چهار نوع سرطان شایع در کودکان می باشد. واژه لوسمی به معنی خون سفید می باشد .

سرطان خون یا لوسمی بیماری پیشرونده و بدخیم اعضای خون ساز بدن است. این بیماری در اثر تکثیر و تکامل ناقص گویچه‌های سفید خون و پیش سازهای آن در خون و مغز استخوان ایجاد می‌شود. واژه لوسمی به معنی خون سفید است. لوسمی یکی از چهار سرطان شایع در میان کودکان است.

در لوسمی استخوان تعدادبسیاری سلول خونی بصورت غیر عادی تولید می کند، این سلول ها به درستی عمل نمی کنند و با سلول های دیگر بدن متفاوت می باشد و وظیفه آن ها این می باشد که تولید سلول های سفید خون را کاملا متوقف کرده و سیستم بدنی را ضعیف کرده وتوانایی فرد در مقابله با بیماری ها را از بین می برد.

درمان سرطان خون یا لوسمی بستگی به نوع لوسمی ، سن بیمار ، واکنش بیمار به نوع درمان و سلامت عمومی فرد دارد.با به کار گیری داروهای ضد سرطان موثر طول عمر بیمار مبتلا به سرطان خون افزایش می یابد و گاهی منجر به سلامت کامل فرد می شود . این نوع داروهای بسیار قوی باعث می شود که نشانه های بیماری فروکش کند .

این بیماری به روش های زیر درمان میشود :

شیمی درمانی

یکی از شیوه های درمان سرطان شیمی درمانی می باشد که وظیفه آن متوقف کردن رشد سلول های سرطانی می باشد . با انجام این درمان دارو وارد خون شده و به تمامی سلول های سرطانی بدن می رسد. شیمی درمانی نوعی درمان می باشد که در آن از یک دارو استفاده می شود و نوع آن به مراحل درمانی سرطان بستگی دارد.

پرتودرمانی

در این نوع درمان با اشعه های ایکس همراه با انرژی بسیار بالا ویا تششعات از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند و یا به طور کامل نابود می کند . پرتو درمانی به دو صورت انجام می شود :

داخلی

در این روش با استفاده از مواد رادیواکتیو، در ناحیه مورد نظر که آلوده به سرطان می باشد تعبیه می شود

خارجی

در این روش با تاباندن اشعه به محدوده ای که دچار سرطان شده است باعث از بین بردن سلول های سرطانی می شود

پیوند مغز واستخوان: در این روش با جایگزینی مغز استخوان سالم با مغز استخوان فرد بیمار مقدار بالای داروهای شیمی درمانی و یا پرتودمانی دریافت می کند .

[click_like post_id='150455']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.