424

سالانه ۱۰۰هزار ابتلا به سرطان در ایران

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مشاور معاون تحقیقات و فناوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد طبق بررسی های انجام شده سالانه افزون بر ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به انواع سرطان ها در ایران رخ می دهد.

سالانه ۱۰۰هزار ابتلا به سرطان در ایران

دکتر کاظم زنده دل، مشاور معاون تحقیقات و فناوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران؛ امروز در حاشیه کنگره بین المللی ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت در مشهد اعلام کرد: طبق بررسی های انجام شده سالانه افزون بر ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به انواع سرطان ها در ایران رخ می دهد.

وی با بیان این که سالانه بیش از ۵۰ هزار مورد مرگ ناشی از بیماری های سرطان در ایران گزارش می شود، تاکید کرد: بر اساس یافته های علمی ۴۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری و حدود ۶۰ درصد سرطان ها نیز قابل درمان هستند.

زنده دل با اشاره به برنامه جدید وزارت بهداشت به نام «ثبت بیماری ها» برای نهادینه سازی نظام ثبت بیماری های مختلف از جمله سرطان و بیماری های قلبی و عروقی گفت: هم اکنون نظام ثبت بیماری سرطان در استان های گلستان، آذربایجان شرقی و فارس به طور کامل و با گزارش دهی دقیق نهادینه شده است.

وی به مزایای نظام ثبت بیماری ها اشاره و بیان کرد: ثبت اطلاعات مربوط به انواع بیماری ها و شرایط بهداشتی و درمانی بیماران، تصمیم گیری صحیح مدیریتی در زمینه درمان و مراقبت از بیماران را در پی دارد.

مشاور معاون تحقیقات و فناوی وزارت بهداشت ایران همچنین گفت: نظام ثبت بیماری ها از سال ها قبل در کشورهای پیشرفته در حال اجرا ست و ایران جزو معدود کشورهای در حال توسعه است که نهادینه سازی نظام ثبت بیماری ها را طی سال های اخیر در اولویت قرار داده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.