614

تاثیر استفاده از گوشی های هوشمند بر کودکان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

این روزها بسیاری از کودکان و نوجوانان از تبلت ها و گوشی های هوشمند استفاده می کنند. محققان در تلاش هستند تا تاثیر  تکنولوژی بر کودکان را شناسایی کنند.

سلامتی- تحقیقات جدید نشان می دهند که وقتی کودکان زمان زیادی را پای گوشی های هوشمند یا دیگر تکنولوژی ها، می گذرانند، در معرض مشکلات مربوط به سلامت روانی قرار می گیرند و بیشتر در معرض خطر مسائل توجه و رفتار اخلال گرانه هستند.

اما پژوهشگران هم چنین تاثیر مثبتی در صفحه نمایش هوشمند می بینند. وفتی کودکان با گوشی های هوشمند پیام می فرستند، کمتر افسرده و مضطرب به نظر می رسند.

این یافته ها نشان می دهند که کودکانی که از قبل به افسردگی و اضطراب دچار بودند، با استفاده زیاد از این تکنولوژی ها مشکل شان افزایش پیدا می کند. اما با قطعیت نمی توان گفت که تکنولوژی باعث ایجاد چنین مسائلی می شود.

وسایل الکترونیکی مانند گوشی ها و تبلت ها به قدری فراگیر شده اند که مطالعه ای در سال ۲۰۱۵ نشان داد بیشتر کودکان قبل از این که به سن ۱۲ سالگی برسند از آن ها استفاده کرده اند.

محققان اظهار می کنند که تاثیر ارتباط یا الگوی مداوم استفاده از گوشی های همراه بر سلامت روان، روابط و رشد نوجوانان هنوز به اندازه کافی شناخته نشده است.

شواهد بسیاری که درباره ارتباط بین استفاده نوجوانان از تکنولوژی و روابط اجتماعی شان وجود دارد، بیش از آن بود که انتظار می رفت.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

صدف عباسی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.