661

دویدن اهمیتی فراتر از کاهش وزن دارد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ورزش های کاردیو به کاهش وزن کمک می کنند که بسیار مفید است اما مهمترین فایده این ورزش ها، این نیست که بتوانیم لباس سایز کوچک بپوشیم.

دویدن اهمیتی فراتر از کاهش وزن دارد

درست مثل همه ورزش های دیگر، دویدن بیشتر از آنچه که از ما کم کند به ما اضافه می کند و فایده می رساند. در ادامه، چند نمونه از دلایلی را که نشان می دهند، دویدن چقدر در زندگی ما تأثیر مثبت می گذارد، با شما در میانمی گذاریم.

۱ –  دویدن، ما را شادتر می کند

ورزش روحیه را تقویت می کند. وقتی که فعال هستیم، مغز ما ترکیبیی به نام اندروفین ترشح می کند که باعث می شود، بعد از ورزش احساس شادی داشته باشیم.

۲ –  دویدن باعث می شود که در زندگی، هدف داشته باشیم

تنها کسی در که درحین دویدن با آن رقابت می کنیم، خود ما هستیم. هر بار که می دویم، استقامت بدن ما بیشتر می شود. شاید در ابتدا کار ساده ای نباشد اما احساس وجد و شعفی که با رسیدن به هدف  و به مسافت مورد نظر، در ما به وجود می آید، واقعاً قابل توصیف نیست.

۳ –  دویدن، افسردگی را از بین می برد

ورزش دسته جمعی در طبیعت، حتی اگر در حد پیاده روی باشد، علائم افسردگی را کاهش می دهد. علاوه بر این، دویدن و ورزش در محیط باز باعث می شود که آفتا ب یشتری به پوست ما تابیده و ویتامین D مورد نیاز ما تأمین شود. کمبود این ویتامین در بروز افسردگی نقش دارد.

۴ –  دویدن باعث می شود که جزئی از یک اجتماع و گروه باشیم

وقتی که به صورت گروهی و همراه با دوستان یا همکاران، می دویم، انگیزه و توان ما برای ادامه فعالیت افزایش پیدا می کند.

۵ –  دویدن، نه تنها یک ورزش گروهی که یک ورزش انفرادی نیز هست

گاهی تنها چیزی که احتیاج داریم، کفش های ورزشی و هدفون و جاده پیش روی ماست. این زمان با خود خلوت کردن، اهمیت زیادی برای سبک تر کردن جسم و روح دارد.

۶ –  دویدن یک شیوه سالم برای از بین بردن استرس است

امروزه، استرس در بسیاری از ما موج می زند. ورزش کردن، استرس را کاهش می دهد. با ترشح اندروفین، انقباض و انبساط ماهیچه ها و افزایش ضربان قلب، استرس و نگرانی ها از بدن ما دفع می شوند. به طبیعت بزنید و بدوید و مشکلات و نگرانی ها را رها کنید و از خود برانید و دور بریزید.

۷ –  دویدن به بهبود خواب ما کمک می کند

این دو مقوله در ارتباط تنگاتنگ با هم هستند. اگر می خواهید خواب عمیق و با کیفیتی داشته باشید، دویدن روابه شما توصیه می کنیم.

۸ –  دویدن به ما کمک می کند که سحرخیز باشیم

هر قدر که زودتر از خواب بیدار شویم، وقت بیشتری برای انجام کارها و ورزش خواهیم داشت. هر قدر که بیشتر سحرخیز باشیم، بیشتر هم عادت به این کار پیدا می کنیم و دیگر برای سخت نخواهد بود. برنامه صبحگاهی دویدن، ما را ملزم می کند که صبح زود ازخواب بیدار شویم.

۹ –  دویدن، ذهن را صیقل می دهد

هر قدر که بیشتر بدویم، احتمال بروز مشکلات ذهنی و مغزی در ما کمتر می شود. دویدن، حافظه را تقویت کرده و توانایی ما در حل مسائل ذهنی را افزایش می دهد.

۱۰ –  دویدن ما را به اشکال مختلفی قوی تر می کند

ما نمی توانیم قدرت خودمان را با اعداد اندازه گیری کنیم اما می توانیم نتایج برخورداری از یک بدن و ذهن قوی رادر قدم به قدم فعالیت های روزمره زندگی، ببینیم. ورزش، ابتلا به بیماری ها را کاهش داده و طول عمر را افزایش می دهد، عضلات و مفاصل را  تقویت می کند و استقامت بدن را بالا می برد.

همه اینها باعث می شوند که بفهمیم، ارزش ورزش کردن و دویدن خیلی فراتر از سایز کم کردن و پوشیدن لباس های تنگ است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.