657

سفر درمانی، راهکاری برای دردهای انسانی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

راستی تا به حال فکر کرده اید که چرا انسان ها علاقه دارند سفر را تجربه کنند؟ و چرا بعضی افراد، به محض این که به تعطیلی می خورند، چمدان به دست، آماده مسافرتند؟

سفر درمانی، راهکاری برای دردهای انسانی

واقعا این تجربه شگفت انگیز، چه سحر و جادویی در دل خود دارد که اگر مبتلایش بشوید، دست از سرتان برنمی دارد؟شاید بتوان ادعا کرد که سفر، درمانی برای بسیاری از دردهای انسان است! در این مطلب، به مزایای سفر و بحث شیرین سفردرمانی خواهیم پرداخت.

سفر، شما را شادتر مي کند

انتظار براي رفتن به سفري که براي آن تدارک ديده ايد، سبب شادي شما مي شود و دوری از روزمرگی ها و وظایف و زندگی پرفشار، خود، عامل دیگری برای ایجاد شادی است.

سفر، استرس را کم می کند

سفر به شما این امکان را می دهد که کمی استراحت نموده و فشارهای روحی را از خودتان دور کنید. سفر، خستگی شما را از بین می برد، حتی اگر سفری کاری باشد و شما مجبور باشید که ساعت های متمادی در جلسات کاری شرکت کنید، در عوض با کشور یا شهر جدیدی آشنا خواهید شد.

البته ممکن است مسافرت، اضطراب و استرس هم داشته باشد، به خصوص اگر در طول سفر، نیاز به آشنایی با زبان های مختلف داشته باشید و یا مقصدتان شهری شلوغ باشد. اما استرس سفر، یک استرس مثبت است و مثل اضطراب شما از کار زیاد یا زندگی روزمره نیست.

سفر، زندگی را از یکنواختی در می آورد

مسافرت از هر نوعی که باشد باعث می شود که هر چند برای مدتی کوتاه، از زندگی عادی خود دور شوید و همین مساله به تنهایی، انرژی زیادی به شما می دهد. این که بخواهید برنامه روزانه خود را کمی تغییر دهید، می تواند به عنوان نوعی درمان برای شما محسوب شود و این کار از کسل و خسته شدن فکر و جسم شما جلوگیری می کند.

سفر به افزایش خلاقيت شما کمک مي کند

سفر، مواجهه با تجارب بدیع و جدید و تازه است. دکتر ويليام مادوکس مي گويد: پيوند انسان ها با فرهنگي جديد، هويتي تازه به آنها مي بخشد که اين باعث بروز خلاقيت هاي بيشتري مي شود.

سفر، شما را باهوش تر مي کند

رفتن به طبیعت و فضاهای جدید، حواس شما را تقويت مي کند. به گفته محققان، تماشاي ۴۰ ثانيه اي منظره اي از طبيعت، تمرکز و عملکرد شما را در فعاليت بعديتان تقويت مي کند.

سفر، فعالیت جسمی را افزایش می دهد

سفر با یک سری فعالیت بدنی اضافی همراه خواهد بود. ممکن است شما در برنامه سفرتان، شنا در دریا یا گردش و بازدید از مکان های دیدنی را گنجانده باشید، ولی حتی اگر فعالیت شما در این سطح هم نباشد، به طور معمول، در سفر، افراد بیشتر از ایام عادی، پیاده روی و تحرک خواهند داشت که می تواند اثرات بسیار مثبتی داشته باشد.

سفر، توانایی برنامه ریزی و حل مساله را در شما بیشتر می کند

کلا سفر رفتن در عین جذابیت، با چالش همراه است. مسایل پیش بینی شده و نشده بسیاری ممکن است در حین مسافرت پیش بیاید که باید در موردشان تصمیم گرفت. سفر، یک چالش به شدت جذاب است. در عین حال، مشاهده فرهنگ هاي متفاوت، ذهن شما را به سوي راه حل هاي بيشتري باز مي کند.

سفر باعث مي شود که تغییرات را با آغوش باز بپذیرید

قرار گرفتن در موقعيت هاي تازه، با محيطي جديد و مواجهه با کمی ها و کاستي ها و چيزهاي متفاوتي که در مقصد جديدتان دوست نداريد، شما را در مواجهه با کاستي ها قدرتمندتر مي سازد. در واقع، امتحان کردن چيزهاي تازه در سفر باعث مي شود اتفاقات زندگي را با آغوش بازتري بپذيريد. اريک وينر مي گويد: مکانت را عوض کن تا خودت را عوض کني!

این یک واقعیت است که سفر، قدرت عجیبی در ایجاد تغییر در افراد دارد. مسافرت، فرصت خوبی است تا افراد، متفاوت بودن را تجربه کنند و حتی بابی است برای ورود و ماندگار شدن در مسیر تغییر!

سفر، شما را صبورتر مي کند

چيزهاي کوچکی که در طول سفر اتفاق می افتند و در لحظه، آزاردهنده به نظر می رسند، در طولانی مدت، شخصيت شما را می سازند. تاخير، کمبودها، بدشانسی و گاهی از دست دادن، باعث صبور شدن شما می شوند.

سفر، شما را شجاع تر می کند

کلا سفر رفتن یک چالش است که طبیعتا خالی از ریسک نمی باشد. هرچقدر هم اهل برنامه ریزی باشید، باز هم اتفاقات غیرمترقبه در راه هستند. هرچه بيشتر سفر کنيد، ترس و وسواس، بيشتر از شما دور مي شود.

سفر، اعتماد را در شما بيشتر مي کند

شاید وقتی هنوز شهری یا کشوری را ندیده اید، تصویری متفاوت و حتی منفی نسبت به آن داشته باشید، اما واقعیت این است که افراد جهاندیده، حس اعتماد بیشتری نسبت به انسان ها دارند، به اصطلاح، هرچه افراد مرزهاي بيشتري را طي مي کنند، حس اعتماد به ديگران و جهان اطراف نيز در آنها گسترش مي يابد.

سفر، انسان را متواضع تر می کند

دیدن مناظر شگفت انگیز و عظمت جهان و خلقت، انسان را به کوچک بودنش در برابر این همه شگفتی، واقف می کند. این یک واقعیت است که سفر رفتن، روح انسان را بزرگ تر و افتاده تر می نماید.

سفر، باعث بهبود روابط خانوادگی می شود

سفر به شما این امکان را هم می دهد که بدون فکر کردن به وظایف و مسئولیت های خانه، زمان بیشتری را با همسر و فرزندانتان بگذرانید و کمی به گذشته برگردید. مطمئناً گذراندن اوقاتی خوش کنار خانواده در سفر، خیلی بهتر از دعوا کردن سر نوبت شستشوی ظروف یا جمع و جور کردن ریخت و پاش خانه است!

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.