470

یکی از آسیب های گوشی تلفن همراه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بیایید کارهایی که روزانه با گوشی‌های هوشمند خود می‌کنیم، با هم مرور کنیم:

یکی از آسیب های گوشی تلفن همراه

سلامتی به نقل از سایت خانه ما :استفاده از آلارم ساعت گوشی برای بیدار شدن، پیامک زدن به دیگران، حضور دائم در شبکه‌های اجتماعی، خواندن اخبار و مقالات، گوش کردن به موسیقی، عکس گرفتن، برنامه‌ریزی کارها و قرارها، مدیریت پرداخت‌ها و امور مالی و … . به عبارتی ما از لحظه بیدار شدن تا آخرین لحظه‌ای که به خواب می‌رویم، با گوشی‌های هوشمند خود کار می‌کنیم.

اما ممکن است دسته‌ای از شما وقتی به خودشان بیایند که احساس ناراحتی و درد آزاردهنده‌ای در قاعده انگشت شست راست (در مورد چپ‌دست‌ها مسلما شست چپ) احساس کنند. انگشت شست، بیشترین انگشتی است که هنگام سوایپ کردن و تپ کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یک جستجوی مختصر در گوگل به زبان انگلیسی، ما را به اصطلاحِ «شست پیامک‌زن» یا texting thumb و علائم این ناراحتی می‌رساند. خواندن مقاله‌ها، می‌تواند ما را بیشتر نگران کند، چون در این مقالات اشاره شده که استفاده زیاد از گوشی می‌تواند منجر به التهاب تاندون یا تاندونیت و یا حتی التهاب مفصل یا آرتریت شود.

از نظر تاریخی، جالب است بدانید که در دهه ۱۹۸۰، اصلا چنین اصطلاحی وجود نداشت، در آن زمان تنها بیماری و مشکل مشابه در کودکانی مشاهده می‌شد که زیاد با کنسول نینتندو گیم بازی می‌کردند. در اواخر دهه ۱۹۹۰، اما مشکل مشابهی برای برخی از افرادی گزارش شده بود که بیش از حد با گوشی‌های بلک‌بری، متن می‌نوشتند.

اینها همه اصطلاحات غیردقیق این مشکل هستند و اصطلاح دقیق علمی این مشکل RSI است که مخفف آسیب تنشی ناشی از استفاده تکراری (repetitive stress injury) است.

البته نباید زیاد نگران RSI باشید، چون هیچ خبری از شکستگی یا جابجایی استخوانی وجود ندارد. با این همه اگر مشکل شما تداوم پیدا کرد، برای رد دیگر مشکلات جدی مفاصل، ویزیت پزشکی لازم خواهد بود.

خوشبختانه فعلا هیچ شاهد اپیدمیولوژیکی وجود ندارد که نشان دهنده افزایش بروز مشکلات جدی متعاقب RSI باشد.

بیشتر مواقع، درمان این مشکل خیلی ساده است؛ تغییر دستی که با آن با گوشی کار کنید یا بهتر از آن استفاده نکردن از گوشی به مدت محدود!

اما طبق معمول، پیشگیری بهتر از درمان است. برای پیشگیری توصیه می‌شود که در طول روز به دست خود استراحت بدهید یا از وسایل و گجت‌های دیگر مثل لپ‌تاپ و کامپیوترهای دسکتاپ برای انجام کارهایی مثل تایپ زیاد، استفاده کنید.

کار دیگری که می‌توانید انجام بدهید، این است که به صورت متناوب به جای استفاده از شست، گوشی را با یک دست بگیرید و بعد با انگشت نشانه دست دیگر، با گوشی کار کنید تا شست شما بتواند استراحت کند.

بسیاری از موارد، بدن با ابراز درد به شما اعلام می‌کند که مدتی به عضو دردناک، استراحت بدهید. پس اگر شست شما درد گرفت، به سادگی به حرف بدن خود گوش کنید و به شست خود استراحت بدهید.

استفاده از بانداژ، مسکن و حتی گذاشتن یخ روی موضع درد، کارهایی است که می‌تواند درد شما را کاهش بدهد و بهبود شست را تسریع کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.