530

تشخیص ۱۷ بیماری با یک بازدم توسط اختراع جدید دانشمندان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققان با اختراع وسیله‌ای که می‌تواند مواد شیمیایی موجود در تنفس انسان را تجزیه و تحلیل کند موفق به تشخیص ۱۷ بیماری با یک بازدم شدند.

تشخیص ۱۷ بیماری با یک بازدم توسط اختراع جدید دانشمندان

با اینکه این اولین بار نیست که از بازدم افراد برای تشخیص بیماری استفاده می‌شود، اما این اولین دستگاه اختراع شده به دست بشر است که با دقت هر چه تمام‌تر می‌تواند مواد شیمایی موجود در بازدم انسان را بررسی کند و طیف وسیعی از بیماری‌ها از جمله پارکینسون و سرطان کلیه را فقط با یک نمونه بازدم تشخیص دهد.

از دوران باستان پزشکان راه‌های مختلفی را برای تشخیص بیماری در افراد مورد استفاده قرار می‌دادند. به‌طور مثال مدفوع و ادرار اشراف زادگان و بزرگان جهت تشخیص بیماری‌های احتمالی آن‌ها توسط پزشکان‌شان آزمایش می‌شد. حدود ۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بود که پزشکان با استفاده از ترکیبات آلی قابل تبخیر موجود در بازدم به ارزیابی و بررسی سلامتی بیماران خود پرداختند.

اما یک تیم تحقیقاتی اخیراً تصمیم گرفت این روش باستانی را یک گام فراتر ببرد و وسیله‌ای را اختراع کند که توانایی تجزیه و تحلیل و شناسایی مواد بازدم شده در بیماری‌های مختلف را داشته باشد.

این روش بسیار کارآمد است چرا که انسان موقع بازدم علاوه بر نیتروژن، دی اکسید کربن و اکسیژن، بیش از ۱۰۰ نوع مواد شیمیایی مختلف را به شکل بخار به بیرون از ریه‌های خود می‌فرستد.

مقدار و نوع خاص این مواد که بازدم می‌شود میزان سلامتی شما را نشان می‌دهد، به این معنی که تحلیل آن‌ها به تشخیص بیماری‌های مختلف منجر می‌شود یا حداقل پزشک را آگاه می‌کند که سایر علائم و نشانه‌های یک بیماری خاص را بررسی کند.

در ساخت این وسیله با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری نانو، سنسورهای مخصوصی تهیه شده است که بازدم فرد را با بازدم افراد دیگری که بیماری‌های مختلفی داشته‌اند تطبیق می‌دهد و به جستجوی مواد شیمیایی موجود در بازدم فرد می‌پردازد تا بیماری‌های احتمالی را تشخیص دهد.

این روش جدید در دسترس‌ترین و راحت‌ترین نوع تست و آزمایش بیماری در مقایسه با سایر راه‌های تشخیصی است که از طریق سایر مایعات و مواد بدن از جمله خون و ادرار انجام می‌گیرد.

بررسی بازدم افراد منبع دقیق و غنی برای تشخیص انواع و شدت بیماری‌هایی که فرد ممکن است به آن مبتلا باشد فراهم می‌آورد. این روش همچنین از کمترین میزان پیچیدگی برخوردار است و با ایمنی کامل به هر تعداد که پزشک یا فرد بیمار بخواهد، می‌تواند تکرار گردد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.