Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
دست هایتان را دریابید
503

دست هایتان را دریابید

|
0 دیدگاه

یکی از جدیدترین تجهیزاتی که در باشگاه ها می توانید پیدا کنید، طناب های مبارزه اند، طناب های سنگینی که با بالا و پایین حرکت دادن آنها، یک “موج” به وجود می آورید.

دست هایتان را دریابید

از این طناب ها را می توانید در قالب تمرینات مختلفی برای فرم دادن به دستهایتان، خصوصا شانه هایتان استفاده کنید. کار کردن با این طناب ها واقعا سخت و خسته کننده است، اما فایده مهمی که دارند این است که آنها هر کدام از دست ها را به طور جداگانه تمرین می دهند که به این ترتیب تمرینات و ظاهری متعادل برای شما به وجود می آورد.

لی مولینز، صاحب یک سالن بدن سازی می گوید: «طناب های مبارزه ای واقعا عضلات شانه ها را درگیر می کند و قسمت هایی که به سختی می توان آنها را تمرین داد را مورد هدف قرار می دهد. اگر شما این تمرین را به صورت یک مرحله ۳۰ ثانیه ای انجام داده و آن را ۵ بار در هر برنامه تمرین روزانه خود تکرار کنید در عرض چند هفته شانه هایی خوش فرم خواهید داشت.»

. آویزان شوید

اگر نگران عضلانی شدن بیش از حد شانه های خود هستید، تمرینات معلق TRX را امتحان کنید. این سیستم از دو تسمه آویزان از دیوار که از نیروی جاذبه ووزن بدن شما استفاده می کنند تشکیل شده که از طریق روش های مختلفی می توانید با آن تمرین کنید. ویژگی مهم این سیستم تمرینی خوش فرم کردنشانه ها و بازوهای شماست.

یکی از مربیان این ورزش می گوید: «دست هایتان را به صورت حرف انگلیسی Y در سیستم TRXX قرار بدهید. این حالت بدنی، شانه های شما را تحریک کرده تا فاقد اینکه بیش از حد عضلانی بشوند، آنها را تمرین بدهید. شما می توانید از چند طریق با سیستم TRXX تمرین کنید: به باشگاه هایی بروید که سیستم TRX جزئی از تجهیزات باشگاهی شان است و یا اینکه یک سیستم TRX بخرید و در خانه تمرین کنید.»

 . تمرین کرال خرس

یکی از مهم ترین تمرین هایی که برای فرم دادن به شانه ها بسیار موثر است، تمرینات تناسب اندام است که به راحتی قابل انجام دادن هستند، از جمله بالانس و “کرال خرس”.

ابتدا روی زمین دراز بکشید. سپس از دست ها و زانوهایتان شروع کرده و کمرتان را صاف کنید. زانوهایتان را از زمین بلند کرده آنها را با دست ها و انگشتانتان در تعادل قرار دهید، سپس دست راست و زانوی چپتان را همزمان به جلو حرکت بدهید. همین حرکت را با تغییر دست ها و زانوهایتان رو به جلو انجام بدهید.

. بهترین حرکات کششی را انجام بدهید

شنا کردن از روزگار قدیم به عنوان موثرترین روش برای داشتن بازوها و شانه های خوش فرم توصیه شده است. اما تام پونتیس، متخصص رشته شنا می گوید برای کسب نتیجه بهتر، فقط بر روی حرکت مورد علاقه تان تمرکز نکنید: «تنها به کشیدن دست هایتان بوسیله آب فکر کنید.

بین پاهایتان فاصله ایجاد کرده و طول دست هایتان را در شنای پروانه هنگام طی کردن مسیر استخر تغییر بدهید، هنگام شنا وزنه های مخصوص هم داشته باشید، خیلی بهتر است.» با ورزش مکرر و منظم می توانید به بهترین نتیجه دلخواه خود برسید، یادتان باشد که اصلا بین تمریناتتان فاصله نیافتد.

 «در هر بار ورزش، تا آنجایی که می توانید تمرینات کششی انجام بدهید و وقتی که بر تمرینات شانه متمرکز می شوید، بیشتر از ۱ دقیقه برای ادامه حرکات معطل نکنید.»

. به اصل خود برگردید

دالتون وونگ، صاحب باشگاه و مربی خصوصی تمرینات تناسب اندام جنیفر لارنس می گوید: «یک تغییر کوچک در وضعیت شما می تواند فورا فرم شانه هایتان را عوض کند. سینه تان را سپر کرده، شانه هایتان را به عقب ببرید، به این ترتیب بازوها و دست هایتان خوش فرم تر به نظر می رسند.»

دالتون علاوه بر انجام حرکات کششی برای کمر و شانه هایتان، توصیه هایی برای تغییر در رژیم ورزشی شما تجویز می کند: «اضافه کردن تمرین پرس دمبل با بکارگیری از وزنه هایی که در حد تناسب عضلات بدنتان را تحریک کنند، شانه ها را خوش فر م خواهد کرد. نشسته یا ایستاده فرقی نمی کند،

شروع کنید و وزنه ها را به بالای سر خود ببرید (دمبل ها را همزمان بردارید)، فراموش نکنید که در طول تمام تمرینات سعی کنید بدنتان را در بهترین حالت ممکن نگه دارید.»

[click_like post_id='151005']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.