471

عوارض «پکیج خانگی» را جدی بگیرید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک فوق تخصص آسم و آلرژی گفت: شعله پکیج‌های خانگی غیر استاندارد در طولانی مدت باعث کاهش اکسیژن و آسیب رساندن به افراد مستعد مشکلات تنفسی و آلرژی می شود.

عوارض «پکیج خانگی» را جدی بگیرید

علیرضا خیاط زاده فوق تخصص آسم و آلرژی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به آسیب‌های پکیج‌های خانگی اظهار کرد: این پکیج های غیر استاندارد که برای گرم کردن آب و محیط خانه به کار می‌روند به دلیل سوختن ناقص و تولید گازهای مختلف می‌تواند باعث بروز آسیب‌های ریوی و حساسیت‌های مختلف در افراد شود.

وی عنوان کرد: شعله پکیج‌های خانگی در طولانی مدت باعث کاهش اکسیژن و آسیب رساندن به افرادی که مستعد مشکلات تنفسی و آلرژی هستند شده و همین مساله ممکن است بیماری افراد را حاد کند.

خیاط زاده ادامه داد: در اثر سوختن گازهای مختلف و شعله ناشی از فعل و انفعالات پکیج ممکن است حساسیت‌های تنفسی را برای افراد ایجاد کند و فضای خانه سنگین و باعث بروز مشکلات متعددی برای ساکنان آن و به خصوص افراد بیمار و دارای آسم شود.

وی با بیان اینکه گازهای متصاعد شده از پکیج‌های خانگی ممکن است تاثیر منفی بر روی بیماران قلبی و عروقی بگذارد و تنفس آنها را با مشکلاتی روبرو سازد، افزود: پکیج نصب شده در واحدهای آپارتمانی با تولید گاز مونواکسید کربن، اکسید نیتروژن و اکسید گوگرد، روی بصل‌النخاع که فرمان جریان خون را به قلب می‌دهد اثر بسیار مخرب داشته و با تشدید تنفس مونواکسید کربن، پیاز نخاع را تخریب و تنفس و ضربان قلب را قطع می‌کند.

خیاط زاده یادآور شد: گازهای ناشی از این پکیج‌ها سبب تحریک سیستم تنفسی در بیماران  شده و این مساله باعث تحریک مجراهای تنفسی می‌شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.