3163

غذاهای مناسب برای شکستگی استخوان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

خیلی از مردم حداقل یک بار تجربه شکستگی استخوان را دارند.

غذاهای مناسب برای شکستگی استخوان

فرقی نمی کند ممکن است در دوران کودکی موقع بازی در پارک باشد یا در بزرگسالی در سانحه تصادف یا در میانسالی بر اثر زمین خوردن. شکستگی استخوان دردناک و خسته کننده است، چرا که باید مدت زیادی صبر کنید تا شکستگی بهبود یابد. استخوان شکسته در بدن به طور طبیعی خودش، بهبود می یابد. گچ بستن باعث می شود که در محل خودش باقی بماند و  غذاهای مخصوص هم سرعت فرایند بهبودی را بیشتر می کند.

کلم بروکلی

کلم بروکلی یکی از بهترین مواد غذایی برای درمان شکستگی استخوان است، چرا که سرشار از ویتامین K است. بر اساس گزارش موسسه پاولینگ لینوس در دانشگاه ایالتی اورگان، ویتامین KK همراه با دیگر مواد معدنی به فرم دهی استخوان کمک می کند. از آنجائیکه ویتامین KK در فرایند معدنی شدن استخوان نقش دارد، ب

نابراین بهبودی استخوان های شکسته را سرعت می بخشد. براساس موسسه پاولینگ لینوس در دانشگاه ایالتی اورگان، یک فنجان کلم بروکلی حدود ۲۲۰ میکروگرم ویتامین K دارد.

ماست

اسیدهای آمینه که در واقع بلوک های ساختمانی پروتئین هستند و ماده معدنی کلسیم، هردو به بهبود شکستگی استخوان کمک می کنند.اسیدهای آمینه موجود در ماست، مانند لیزین و گلوتامین، جذب کلسیم را بیشتر می کند که باعث افزایش حجم استخوانی می شود.

علاوه بر این کلسیم موجود در ماست نیز برای بهبودی استخوان ها لازم و ضروری است، چرا که استخوان ها عمدتاً از کلسیم و فسفر تشکیل شده اند.

پرتقال

خوردن پرتقال برای کسانی که دچار شکستگی استخوان هستند، چند مزیت دارد. پرتقال سرشار از ویتامین C است که به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل می کند و درد را کاهش می دهد و باعث رشد حجم استخوانی جدید می شود.ویتامین C همچنین عملکرد سیستم ایمنی را بالا می برد و باعث تسریع بهبودی می شود.

شیر

شیر منبع خوبی از پروتئین است که باعث افزایش سیستم خود ایمنی و خوددرمانی بدن می شود.علاوه بر کلسیم، ویتامین های مفید دیگری برای ترمیم شکستگی استخوان نیز در شیر وجود دارند. ویتامین دی موجود درشیر با افزایش مقدار جذب کلسیم، به تغذیه استخوان ها کمک می کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.