Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
قانون ۲۰/۸۰ چیست؟
662

قانون ۲۰/۸۰ چیست؟

|
0 دیدگاه

اگر شما علاقه زیادی به رژیم های غذایی دارید، مسلماً دوست دارید که وزن خودتان را کاهش دهید یا به تعادل وزنی خوبی برسید.

قانون ۲۰/۸۰ چیست؟

مشکل این است که اگر بخواهید به روزهای قبل از رژیم خودتان بازگردید، وزن شما شروع به بالا رفتن خواهد کرد و هر آنچه ازدست داده بودید را دوباره به دست خواهید آورد. ما همیشه به شما توصیه می کنیم برای خودتان سبک زندگی درست کنید که در آن وزن خودتان را بتوانید کاهش دهید و فاقد آنکه لازم باشد کل عمرتان با رژیم های سخت بگذرانید، زندگی عادی خودتان را داشته باشید. همراه بنیتا باشید.

استفاده از این قانون به این معنی است که شما یک رژیم غذایی متعادل، سالم و مقوی خواهید داشت که در آن ۸۰ درصد غذایی که می خورید باید غذاهای رژیمی باشد و ۱۰ درصد مابقی می تواند هر آنچه دلتان می خواهد را می توانید بخورید.

شما برای ۲۰۰ درصد باقی مانده از وعده های غذایی خودتان می توانید به غذاهای بیرون همانند فست فود ها فکر کنید ولی باید به خودتان تمرین دهید که ۸۰ درصد باقیمانده از وعده غذایی روزانه خودتان را باید غذاهای رژیمی همانند سبزی ها میل کنید. شما باید هرروز در غذایی که می خورید به فاکتورهای تعادل، اثرات زیست محیطی، تنوع دقت کنید.

مطمئن شوید کهمیوه های و سبزی هایی که در فصل هستند استفاده کنید، می توانید از پروتئین های فاقد چربی که از منابع گیاهی به دست می آید برای تأمین پروتئینبدن خودتان استفاده کنید. غلات، چربی های سالم و مقدار زیاد آب را یادتان نرود.

شاید برایتان جالب باشد که بگوییم، میراندا کر (مدل مشهور) و همچنین جسیکا آلبا (بازیگر مشهور هالیوودی) از این قانون پیروی می کنند. پیروی از این قانون به شما کمک می کند که یک رابطه سالم با مواد غذایی خودتان ایجاد کنید. هیچ کسی نمی تواند ۱۰۰ درصد زندگی خودش را به رژیم غذاییاختصاص دهد،

اما شما ۸۰ درصد از خوراک خودتان را کنترل می کنید و ۲۰ درصد از آن را به لذت بردن از غذاهایی که دوست دارید (حتی اگر باعث چاقیشود) اختصاص می دهید. اگر خودتان را به خوردن وعده های غذایی کمی محدود کنید مسلماً از این نوع رژیم ها به زودی خسته می شوید، ولی در قانون ۲۰ / ۸۰ شما همانند یک سرگرمی وعده های غذایی خودتان را کنترل می کنید.

۲۰ / ۸۰ قانون است، رژیم نیست

قانون ۲۰ /۸۰ به شما کمک می کند تا از همه مواد غذایی مغذی که باید بدن شما داشته باشد، استفاده کنید و در کنار این رفتار درست، شما لازم نیست که از غذاهایی که دوست داشتید بخورید دست بکشید و مداوم به این فکر کنید که کاش می توانستید از آن ها استفاده کنید و یا لازم باشد هر بار کالری هر غذایی را حساب کنید.

ازآنجایی که رعایت کردن این قانون ساده است و لازم نیست شما محدودیت های سخت به خودتان بدهید، کمک خواهد کرد تا یکرابطه سالم با مواد غذایی که می خورید به دست آورید و در کل زندگی خودتان تا آخر عمر فاقد اینکه اذیت شوید از آن استفاده کنید. به همین دلیل است که ۲۰ / ۸۰ بیشتر از رژیم غذایی شبیه قانونی برای همه زندگی است.

تمرین کنید تا عمل کنید

یکی از بهترین راه هایی که می توانید این قانون را وارد زندگی خودتان کنید پیش بینی نیازهای آینده خودتان است. یخچال و فریزر خودتان را از مواد سالم همانند میوه، سبزی پرکنید به این ترتیب شما می دانید که ۸۰۰ درصد از وعده های غذایی خودتان را می توانید به راحتی از مواد سالم و مغذی استفاده کنید.

استفاده از تنقلات و گوشت های فراوری شده را در برنامه غذایی خودتان جلوتر از اینکه تصمیم بگیرید قرار دهید، همانند برنامه هفتگی خودتان. این کار باعث خواهد شما از پرخوری کردن و استفاده فاقد ملاحظه این مواد خودداری کنید.

بازهم تأکید می کنیم ۲۰ / ۸۰ روشی است که در آن شما با هیچ ماده غذاییقهر نمی کنید فقط استفاده از آن را محدود به درصد ۲۰ و استفاده از مواد غذایی سالم را به ۸۰۰ درصد از زندگی خودتان تبدیل می کنید. قبل تر از این ما در مصاحبه با یکی از متخصصان تغذیه و برنامه ریز وعده های غذایی یک مدل به این قانون اشاره داشتیم.

[click_like post_id='151011']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.