447

کمر درد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تقریبا هرکسی در عمرخود یکبار کمر درد را تجربه کرده است .کمر درد یکی از دلایل اصلی ناتوانی در انجام دادن کارها میباشد. در زیر به علل کمر درد و درمان کمر درد میپردازیم.

کمر درد

دردهای کمر یا خود بخود ایجاد میشوند یا براثر آسیب هایی که به این ناحیه وارد میشود رخ میدهد. دردهای مزمن به دردهایی گفته میشود که بیشتراز ۳ماه طول بکشد و حتما باید به پزشک مراجعه شود.

دردهای شدید ناحیه کمر بعد از آسیب دیدگی نیازمند مراقبت های اصولی میباشد. هشدارهای جدی در هنگام آسیب مواقعی است که فرد در هنگام سرفه و ادرار درد در ناحیه کمر احساس میکند و بی اختیاری در ادرار و مدفوع ،ضعف پا ،تب ازعلائم جدی میباشد و حتما باید به پزشک مراجعه شود.

علل کمر درد

شغل شما میتواند یکی از علل کمردرد باشد .شغل هایی که شامل کشیدن ،بلندکردن ،و پیچش در ناحیه کمرهستند بیشترافراد را دچارکمردرد میکنند.کیف های دستی یکی دیگر از علل بروز دردهای کمری میباشد و حتی حالت بدنی شما هم میتواند بروز درد را درناحیه کمرتشدید کند.

تمرینات و ورزش های غیراصولی میتواند باعث بروزدرد درناحیه کمرشود.بیرون زدگی دیسک هم یکی دیگر ازعلل دردناحیه کمری میباشد.

درمان کمر درد

استراحت ، یوگا با انجام  ورزش های کششی در ناحیه کمر،ماساژ،روش های دارویی و تزریق کردن ، ورزش های مناسب و کششی، ودر آخر اگر به هیچ کدام یک از این روش های درمانی پاسخ نداد جراحی مناسب ترین راه حل برای رهایی ازکمردرد میباشد.

روش های جلوگیری ازکمردرد

درهرسنی ورزش منظم را دربرنامه ی خود قراردهید ،وزن خود را در حد ایده آل و مناسب حفظ کنید ،بلندکردن اجسام سنگین را محدود کنید و در نهایت به محل و نوع نشستن خود بسیارتوجه کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.