497

آنچه باید از آرتریت و نقرس بدانید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نقرس نوعی التهاب در مفاصل که باعث ایجاد دردهای شدید، قرمزی و تورم در برخی از مفاصل بدن می گردد.

نقرس شکلی از آرتریت می باشد

این بیماری اغلب در هر دوره بر یک مفصل بدن تاثیر می گذارد و کمتر پیش می آید که چندین مفصل همزمان درگیر بیماری شوند.انگشت بزرگ پا اغلب در این بیماری تحت تاثیر قرار می گیرد. فرد مبتلا به نقرس اغلب در ناحیه ی مفصل زانو، مچ و پا و البته کمر در ناحیه ی دست، مچ دست و انگشتان دست و آرنج تحت تاثیر بیماری قرار می گیرد.

ستون مهره در اکثر موارد ابتلا به بیماری نقرس تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

علائم نقرس چیست؟

دردهای شدید و ناگهانی در مفاصل که حتی گاهی باعث می شود تا فرد از شدت درد از خواب بیدار گردد. تورم مفاصل، پوست قرمز یا به رنگ بنفش در اطراف مفاصل.

عوامل خطر بروز نقرس

نقرس در اثر رسوب غیر عادی کریستالهای اوریک اسید در مفاصل اتفاق می افتد. این کریستالها سپس در مایع مفصل آزاد می شود. در گذشته تصور عام بر این بوده که این بیماری فقط در بین ثروتمندان و افراد مشهور بر اثر مصرف غذاهای گوشتی و شراب با کیفیت اتفاق می افتاده است.

اگر چه رژیم غذائی و مصرف بیش از حد الکل از عوامل ایجاد نقرس هستند اما نمی توان آنها را جزو علل اصلی ابتلای انسان به نقرس دانست.

وراثت نقش مهمی در ابتلای انسان به این بیماری دارد. در افرادیکه  مبتلا به سطح فشار خون بالا هستند.

حملات نقرسی می توانند در یک مفصل به دفعات اتفاق افتند. با گذشت زمان احتمال افزایش تعداد دفعات بروز حملات نقرسی وجود دارد و معمولاً تعداد مفاصل بیشتری از بدن درگیر آن می شود و علائم شدیدتری را غالباً به همراه خواهند داشت.افزایش تعداد حملات نقرسی در یک مفصل، می تواند باعث آسیب مفصل گردد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.