490

آیا کشیدن دندان عقل ضروری است؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دندان عقل، جزو آخرین دندان هائیست که در اواخر نوجوانی و یا در اوائل بیست سالگی می روید.

آیا کشیدن دندان عقل ضروری است؟

 در صورتیکه دندانهای عقل در وضعیت مناسبی برویند می توانند بسیار با ارزش باشند اما در صورتیکه در وضعیت نامناسبی نباشند باید کشیده شود.به دندان عقل، آسیای سوم نیز گفته می شود.در هر فرد ۲ دندان عقل در فک بالا و ۲ دندان عقل در فک پائین می روید.

تاثیر دندان عقل در جویدن

 معمولاٌ دندان عقل در فرایند جویدن غذا تاثیر زیادی ندارد. گاهی دندان عقل در وضعیت نامناسب قرار دارد که می تواند به دندانهای مجاور خود، استخوان فک و یا اعصاب دندانی آسیب برساند.

در صورتیکه دندان عقل بصورت نیمه روئیده باشد، می تواند باعث وارد شدن عفونت به داخل لثه شده و در نتیجه عفونت آن ناحیه را در بر داشته باشد.همچنین درآمدن دندان عقل می تواند باعث وارد نمودن فشار مضاعف به سایر دندانها گردد.

 بر اثر بیرون آمدن دندانهای عقل، بدلیل محدود شدن فضا ممکن است به دندانهای مجاور دندان عقل فشار وارد گردد و یا خود دندان عقل بصورت کج و نامناسب بیرون آید. در نتیجه ممکن است باعث به هم ریختگی و نامرتب شدن دندانهای دیگر گردند.

در بیشتر موارد از آنجائیکه دندانهای عقل کج می رویند نمی تواند در فرایند جویدن غذا نقشی داشته باشند و همچنین باعث وارد شدن فشار به دندانهای دیگر شوند، در نتیجه در این مواقع دندانپزشکان به مراجعان خود توصیه می کنند تا دندان عقل خود را بکشند.

راهکارهای لازم پس از کشیدن دندانهای عقل

پس از کشیدن دندانهای عقل در ۲۴ ساعت اول ممکن است خونریزی ناشی از در آوردن دندان ادامه یابد. سعی کنید تا ۴۵ دقیقه محل درآوردن دندان را تحت فشار قرار دهید. تورم در ناحیه ی صورت نیز پس از خروج دندان اغلب مشاهده می شود. سعی کنید دهان خود را با آب نمک ولرم غرغره نمائید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.