Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
بیماریهای روحی و روانی و باورهای غلط درمورد آنها
374

بیماریهای روحی و روانی و باورهای غلط درمورد آنها

|
0 دیدگاه

سکوت در برابر ابتلا به عارضه های روحی و روانی را باید شکست.

 بیماریهای روحی و روانی و باورهای غلط درمورد آنها

اغلب ما می دانیم که دیگران در خصوص ما چه فکر می کنند؟ افراد اغلب ۲ گروه هستند، گروهی به درمان عارضه های روحی اعتقاد دارند و گروهی که مخالف درمان عارضه های روحی روانی هستند. بر طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی از هر ۴ نفر در دنیا یک نفر در طول زندگی خود مبتلا به عارضه های عصبی و روحی روانی بوده است.

حدود ۴۵۰ میلیون نفر در حال حاضر در دنیا از چنین اختلالاتی رنج می برند. اگر چه درمانهای بسیاری برای عارضه های روحی روانی وجود دارد، اما حدود دو سوم افراد مبتلا به این عارضه ها هیچ گاه به دنبال یافتن درمان مناسبی برای اختلال خود نبوده اند.

بر طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ننگ بودن، تبعیض و نادیده گرفته شدن این افراد مانع درمان شدنشان می گردد. از آنجائیکه ابتلا به بیماریهای روحی روانی بعنوان یک لکه ی ننگ برای افراد شناخته می شود، در نتیجه غالب افرادیکه از بیماری خود آگاهند تلاشی برای درمان آن نمی نمایند.

ما در جهانی زندگی می کنیم که شهامت کمک خواستن در آن تقبیح شده است. آدمها یاد گرفته اند که مسائل مشکلاتشان یا نادیده بگیرند و یا سرسری از آن رد شوند.

افزایش آگاهی افراد جامعه یکی از مهمترین عوامل تأثیر گذار در از بین بردن چارچوبهای سنتی است. چرا باید از صحبت درباره ی معظلی که گریبان بسیاری از انسانها را در سراسر جهان گرفته است طفره رویم و آنرا نادیده بگیریم.

هر چه آگاهی افراد جامعه در این زمینه افزایش یابد، حمایت ها برای تشخیص و درمان بیماریهای روحی روانی افراد بیشتر خواهد شد و بسیاری از این افراد که پیرامون ما زندگی می کنند به سلامت روحی خود دست خواهند یافت و جامعه ای سالم تر خواهیم داشت.

[click_like post_id='151399']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.